Apple sa tento rok rozhodlo pre zaujímavý, avšak možno riskantný krok. Zmení veľkosť objektívu iPhonu 11a obohatí ho o ďalšiu šošovku fotoaparátu. Prospeje to síce kvalite fotiek avšak nie dizajnu a estetike zariadenia.

Apple musí ísť s trendom, veľkosť objektívu iPhonu 11 nie je náhodná.

Apple patrí medzi najpokrokovejšie spoločnosti na svete a aj keď sa niekedy zdá, že s vývojom technológie trošíčku “zaspal” nebýva to celkom pravda. Dôvodom, prečo s niektorými novinkami chodí o čosi neskôr ako ostatní je ten, že všetkému venuje veľa času a robí to profesionálne a funkčne. Podobne je to aj s fotoaparátom. Konkurencia už niekoľko rokov ponúka 2 a viac šošoviek fotoaparátu zatiaľ čo Apple na dve šošovky nabehol len pomerne nedávno.

Kvalita fotiek sa ale denne posúva mílovými krokmi dopredu a Cupertinsky gigant musí vedieť s konkurenciou udržať krok. Presne preto príde počas tohtoročnej (pravdepodobne) septembrovej konferencie WWDC19 s úplnou novinkou pre iPhone a to trojicou fotoaparátov, ktoré budú zabalené spolu s LED diódou v mohutnom štvorci na zadnej strane zariadenia. Nie je to moc pekné, minimálne na vizualizáciách nie a Apple získal vďaka uniknutým informáciám pomerne ostrú kritiku za vizuálnu stránku budúcich iPhonov. Dnes sa môžeme pozrieť na priame porovnanie tohto výrezu so súčasným modelom X/XS. Veľkosť objektívu iPhonu 11 bude naozaj značne odlišná.

Bude iPhone 11 Max škaredé káčatko? - svetapple.sk
Bude iPhone 11 Max škaredé káčatko? – svetapple.sk

Výrobcovia krytov sa už činia

Každému je zrejme jasné, že predstavenie nových iPhonov so sebou sprevádza aj obrovské množstvo nákupov a predajov týchto zariadení. Tomu sa musia prispôsobiť aj výrobcovia príslušenstva a nakoľko sa jedná o obrovské množstvá produktov, treba ich vyrábať dopredu aby boli dostupné v dostatočnom množstve ihneď po predstavení zariadení. Práve vďaka týmto výrobcom sme dnes mohli porovnať to aký veľký rozdiel bude v šošovke pri priamom porovnaní na iPhone X/XS.

Tak ako mnohí sme sa domnievali, že šošovka bude iba širšia. Vďaka porovnaniu ale vieme, že veľkosť objektívu iPhonu 11 sa bude líšiť aj na výšku. Zaberie takmer polovicu zariadenia a teda pôjde o najvýraznejší bod na tomto zariadení. Uvidíme ako sa s tým Apple napokon vysporiada. Sami vieme, že produkty mnohí kritizujú, no počase sa do nich aj tak zamilujú. Dôvod je taký, že dizajn veľa krát predbehne dobu. Čo si o tomto fotoaparáte a vizuálnej stránke celého zariadenia myslíte vy?

Veľkosť objektívu iPhonu 11 ukazuje únik - svetapple.sk
Veľkosť objektívu iPhonu 11 ukazuje únik – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here