Ako tomu už býva zvykom, po predstavení nových jablkových zariadení prichádzajú nie len prvé testy a recenzie, ale aj teardowny približujúce, čo sa skrýva pod kapotou nových produktov. Prvé video odhalilo ako vyzerá prémiový model iPhone 14 Pro Max zvnútra a aké interné zmeny v smartfóne nastali. Okrem väčších fotoaparátov prichádzajú aj zmeny komponentov displeja, batérie a ďalších prvkov.

Prečítajte si tiež  Deti ukradli iPhone, urobili naň Selfie a teraz vie celá USA ako vyzerajú!

Demontáž vykonal kanál PBKreviews, ktorý popri teardowne podrobne opísal aj rozloženie či funkcie jednotlivých komponentov. Vnútorný dizajn je podobný minuloročnému iPhonu 13 Pro Max, no predsa nájdeme niekoľko zmien. Rovnako ako v minulej generácii, aj teraz má batéria smartfónu tvar písmena L. V porovnaní s minuloročným modelom je však o niečo menšia.

Spoločnosť Apple podľa všetkého vykonala interné zmeny konštrukcie všetkých modelov iPhone 14 a iPhone 14 Pro, aby zariadenia lepšie zvládali odvádzanie tepla. Hoci tento teardown priamo nespomína o aké zmeny ide, na hlavnej základnej doske sa nachádza kovová platnička, ktorá je pravdepodobne optimalizovaná pre efektívnejšie odvádzanie tepla. Tomuto procesu pomáha aj grafitová fólia na zadnej strane displeja.

Teardown nám tiež umožňuje bližšie sa pozrieť na novinku v podobe Dynamic Island, ktorý nahrádza doterajší výrez Notch. Apple po prvýkrát v iPhone umiestnil snímač pod displej, aby uvoľnil miesto v kamerovom systéme TrueDepth a odstránil výrez v prospech digitálne vytvoreného výrezu v tvare pilulky. Viac sa dozviete v uvedenom videu.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here