Vieme, aký výkon ponúkne iMac s čipom M1X

Ak plánujete nákup počítača iMac, dopredu vám odporúčame, aby ste s tým ešte chvíľu počkali. Apple chystá doslova revolučné modely, postavené na platforme ARM Apple Sillicon, ktoré prekonajú takmer všetko, čo je dnes v ponuke.

Hlavnou výhodou týchto čipov bude predovšetkým obrovský výpočtový výkon, no netreba zabúdať ani na vyššiu energetickú úspornosť. V oboch prípadoch novinky prekonajú aktuálne modely, postavené na architektúre x86 od Intelu.

Na internete sa teraz objavili benchmark testy, ktoré porovnávajú čip M1 a M1X (ten by mal patriť novému iMacu). Ako dodáva známy leaker Jon Prosser (presnosť 78,2%), podľa jeho informácii sú zverejnené screenshoty pravdivé a výsledky reálne.

Procesor M1X poskytne 12-jadier (M1 v MacBookoch a Macu mini má 8-jadier), čo spôsobilo hlavný rozdiel vo výsledkoch pri porovnávaní. Ináč pôjde o veľmi podobný základ ako štandardný čip M1.

Vieme, aký výkon ponúkne iMac s čipom M1X

Benchmark test Cinebench R23 preukázal, že jednojadrové skóre je pri oboch čipoch naladených na frekvenciu 3,2GHz úplne rovnaké – 1514 bodov. Ak sa však pozrieme na viacjadrové skóre, tu sa otvárajú nožnice. Procesor M1 získal 7760 bodov, zatiaľ čo M1X až 14450 bodov.

Stanovisko redakcie svetapple.sk

V tejto situácii nedokážeme na 100% povedať, či je únik pravdivý alebo nie. Na strane druhej, výkonnostné parametre nám akosi zapadajú do seba a pokiaľ by šlo v tomto prípade o fikciu tak veríme, že v reálnom teste dosiahne iMac s čipom M1X veľmi podobné hodnoty.

Možno sa to zdá šialené, veď procesor M1 v základom MacBooku Air prekonáva najvýkonnejšie MacBooky Pro 16″ s procesorom Intel Core i9. Tu sa však bavíme o iných možnostiach po stránke napájania a takisto výkonu.

Z nášho pohľadu je teda viac ako možné, že iMac poskytne v multi-core teste pokojne aj dvojnásobné čísla než MacBook Pro 13″. Tým Apple samozrejme úplne odstaví dodávky čipov Intel, nakoľko sa zrejme nenájde nikto, kto by bol ochotný ísť do starej architektúry.

Napíšte nám do komentára, čo si o tom celom myslíte vy. Budeme radi za všetky vaše názory a postrehy ku tejto téme. Máme tu nejakých čitateľov, čo sa už nevedia dočkať nového iMacu?

Prečítajte si tiež  5 skvelých aplikácií, ktoré sú teraz zdarma!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJappletrack
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here