Už dávnejšie sa objavila správa, že inteligentná asistentka Siri toho na hodinkách nezvládne toľko, čo na telefónoch a tak ostalo otázne, na čo ju vlastne budeme môcť používať. Zoznam príkazov, na ktoré dokáže Siri odpovedať ak ju vyvoláte cez Apple Watch je celkom malý a dokáže len základy. Na náročnejšie úlohy využije rozhranie Handoff, pri ktorom sa vám v ľavom spodnom rohu obrazovky objaví ikona asistentky s možnosťou odpovedať na vašu otázku. Vzhľadom k oveľa menšej obrazovke tiež musíte rátať s tým, že ak Siri zle pochopila vaše slová, potom musíte otázku položiť znovu.
Čo dokáže Siri
A čo teda Siri dokáže za predpokladu, že máte hodinky pripojené k svojmu telefónu? Hneď na úvod dokáže meniť niektoré nastavenia, napríklad aktivovať Bluetooth, zapnúť a vypnúť Airplane Mode, VoiceOver a niekoľko ďalších možností. Jediné, čo si so Siri nemôžete aktivovať, je režim Power Reserve Mode, to musíte urobiť manuálne. Ďalej, pretože ide o hodinky, sa ju môžete pýtať otázky, ktoré súvisia s rôznymi časovými pásmami, budíkmi alebo časovačmi.
Čo pomocou Siri dokážete?
Pretože inteligentné hodinky sú komunikačným nástrojom, pomocou Siri môžete zahájiť telefonát, poslať SMS alebo hlasovú správu. Nemôžete však poslať svoj tep, emoji ani digitálne dotyky. Tiež ju môžete využiť na vytváranie udalostí v kalendári a na pripomienky, aj keď Watch nemajú vlastnú aplikáciu Pripomienky. Tá sa objaví zrejme až v nejakej budúcej aktualizácii. Taktiež vám môže zobraziť lokality na mape a spustiť navigáciu a dokonca s ňou môžete začať vyhľadávať obrázky cez Bing a Wikipediu. Ďalšie detaily vás však čakajú na obrazovke iPhonu. No a nakoniec vám umožní otvárať rôzne aplikácie alebo prehrávať hudbu. Tiež s ňou môžete spustiť cvičenie v aplikácii Workout.
Zdroj: iMore