V najbližších týždňoch nás okrem predstavenia nového iPhonu 15, ku ktorému dôjde 12. septembra 2023, čaká ešte jedna veľká udalosť. Na Slovensku vypuknú parlamentné voľby, ku ktorým dôjde 30. septembra 2023. Pokiaľ chcete ísť voliť, no stále neviete, ktorú politickú stranu a kandidátov si vybrať, môžete vyskúšať túto volebnú kalkulačku. Zaručene vám pomôže.

Volebná kalkulačka je jednoduchý internetový test, ktorý sa zameriava na vaše názory a postoje politických strán, alebo ich kandidátov. Na tieto témy sa vypracuje viac otázok, ktoré sú následne predkladané stranám, alebo kandidátom.

Z týchto otázok sa potom urobí výber (aby napríklad neexistovala priama zhoda medzi kandidátmi), prípadne sa vyradia otázky, ktoré neboli vhodné. Na všetky tieto otázky následne odpoviete aj vy (Áno / Nie, alebo otázku preskočíte) a podľa zhody zistíte, ku ktorým stranám, alebo politikom máte najbližšie.

volabná kalulačka parlamentné voľby 2023
Volebná kalkulačka je jednoduchý spôsob, ako zistiť, koho chcete voliť na základe postojov a názorov na rôzne témy, ktoré rezonujú v spoločnosti. (Zdroj: Volebnakalkulacka.sk / snímka obrazovky)

Pokiaľ vás zaujíma viac informácií o volebnej kalkulačke a tvorbe a metodike otázok, projekt KohoVolit.eu, ktorý za ňou stojí, ponúka aj bližšie podrobnosti na túto tému.

V súčasnosti si môžete vyskúšať volebnú kalkulačku, ktorá vznikla na základe „skutočných hlasovaní poslancov a poslankýň Národnej rady SR v 8. volebnom období 2020–2023„. Všetko zobrazíte po kliknutí na tento odkaz. Na stránke však svieti, že čoskoro bude spustená aj Klasická volebná kalkulačka pre voľby 2023 a tiež kalkulačka pre mladých ľudí.

Ide o zaujímavý projekt, ktorý vám môže pomôcť rozhodnúť sa nie na základe emócií, ale na základe skutočných politických názorov a postojov. A to je častokrát dôležitejšie.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 800 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Beats Studio Buds + kúpite v zľave. Majú funkcie z AirPods a nechýba im ANC
Môže ťa zaujímať
- Reklama -