Prednedávnom sme vám priniesli správu o tom, že Apple by malo predstaviť všetky iPhony s 5G v období od septembra 2020 do začiatku roka 2021. Ako sa ale ukazuje teraz, firme sa s vývojom darí a všetky modeli by mohli prísť vrámci tohto roka. Naznačuje to opäť Ming-Chi Kuo.

iPhony s 5G s podporou sub-6GHz a mmWave v závislosti na oblasti

Apple predstaví hneď 4 alebo 5 modelov, ktoré budú ponúkať technológiou 5G. Malo by sa jednať o dva iPhony 12 (5,4″ a 6,1″) a potom iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max (6,1″ a 6,7″). Telefóny prinesú podporu sub-6GHz a mmWave v závislosti na tom, kde budú predávané.

Konkrétne by sme sa mali dočkať rýchlejšej siete mmWave v zariadeniach, ktoré budú predané v USA, Kanade, Japonsku, Kóreji a Veľkej Británii. sub-6GHz dostanú všetky modely, predané v ostatných krajinách. Táto technológia síce nie je tak rýchla ako mmWave (tá dosahuje rýchlosť sťahovania dát až na úrovni 1 GB/s), má ale na druhú stranu omnoho lepšie pokrytie. Bude preto vhodnejšia na použitie v menej zaľudnených oblastiach.

Takto bude vyzerať iPhone 12 Pro Max v roku 2020.
Všetky iPhony s 5G by mohlo Apple stihnúť predstaviť do septembra 2020. – svetapple.sk

Všetky iPhony s 5G by mohlo Apple stihnúť predstaviť do septembra 2020.

No a hoci bol minulý týždeň Ming-Chi Kuo trochu skeptický o dátume vydania nových modelov, dnes je už presvedčenejší. Pomohli mu informácie, ktoré získal z dodávateľských reťazcov. Podľa jeho novej správy by malo Apple vydať všetky modely podporujúce 5G už v septembri 2020. Jeho správa uvádza, že by takýchto zariadení mohlo byť až 5.

Pokiaľ vás zaujíma, čo je tým záhadným piatym modelom, odpoveď je pravdepodobne v nástupcovi iPhonu 8 Plus. Tento smartfón interne označujeme aj ako iPhone SE 2 Plus alebo iPhone 9 Plus (presný názov ešte nie je známy). Mal by ponúknuť 5,5″ displej (tak ako predchodca).

Podľa všetkého by sa mal aj on dočkať 5G, aj keď tu sa očakáva „len“ technológia sub-6GHz. Zdá sa teda, že tento rok bude na novinky bohatý minimálne tak, ako bol bohatý minulý rok. Nechajme sa teda prekvapiť, čo nám Apple napokon prinesie. Tešíte sa na iPhone 12, 12 Pro alebo uprednostníte lacnejší variant SE 2/9/Plus? Napíšte nám do komentára.

Keby iPhone SE 2 vyzeral takto, trhal by rekordy.
Keby iPhone SE 2 vyzeral takto, trhal by rekordy. – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  O AirPods je vraj veľký záujem!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.