Renomovaný analytik Ming-Chi Kuo nám prezradil, kedy sa dočkáme iPhonov s podporou 5G. Podľa všetkého to bude samozrejme už tento rok. Neprídu však všetky modely, o ktorých sa píše. Niektoré by sa na trh mohli dostať až začiatkom roka 2021.

Apple malo tento rok predstaviť 5 iPhonov…

Už pomerne dlho sa hovorí o tom, že jablková spoločnosť predstaví v roku 2020 celkovo 5 nových zariadení. V prvom rade by malo ísť o iPhone SE 2. generácie. Ten sa do predaja dostane už v marci a neponúkne 5G.

Apple by malo za prvé 3 mesiace predať až 20 miliónov jednotiek. Potom by mala nastať dlhšie „odmlka“ od tohto zariadenia prakticky až do septembra. Podľa pôvodných informácii sme sa v tomto období mali dočkať hneď 4 nových smartfónov. Menovite malo ísť o:

  • iPhone 12 s 5,4″ OLED displejom
  • iPhone 12 s 6,1″ OLED displejom
  • iPhone 12 Pro s 6,1″ OLED displejom
  • iPhone 12 Pro s 6,7″ OLED displejom

Ako sa však teraz ukazuje, táto prognóza nemusí byť ešte ani zďaleka „konečná“. Dokonca sa medzičasom objavili informácie o tom, že iPhone SE 2 dostane verziu Plus a príde ešte do konca 2020. Ming-Chi Kuo ale celú situáciu upokojuje. Je možné, že do spomínaného obdobia nebudeme mať ani 5 iPhonov a nie to ešte 6.

Takto bude vyzerať iPhone 12 Pro Max v roku 2020.
Od septembra 2020 do januára 2021 prídu 4 iPhony s 5G. – svetapple.sk

Od septembra 2020 do januára 2021 prídu 4 iPhony s 5G.

Ešte minulý mesiac priniesol analytik vo výskumnej správe spoločnosti TF International Securities informácie o tom ako to vlastne vidí na následujúcich 12 mesiacov. Podľa jeho odhadov (ktoré bývajú veľmi presné), prídu na trh pravdepodobne iba 3 iPhony s podporu 5G a model SE 2. Jedno zariadenie si spoločnosť Apple schováva na začiatok roka 2021. Prísť by mohlo už v januári.

Kuo presnejšie nedefinoval to, ktoré zariadenia podporovať technológiu mmWave alebo sub-6GHz. Podľa analytika to bude ale záležať predovšetkým na tom, na akých trhoch sa tieto produkty budú predávať. Podľa všetkého by technológia mmWave mala okamžite prísť napríklad v zariadeniach pre USA, Kanadu, Japonsko, Kóreu a Veľkú Britániu.

Zariadenia, ktoré budú obsahovať sub-6GHz by sa mali na trh dostať už v septembri 2020. Je ale možné, že do predaja prídu niektoré až v decembri tohto roku alebo v januári 2021. Dôvod by to v tomto prípade mohlo mať ten, že Apple bude chcieť použiť vlastné čipy, ktoré nadobudlo akvizíciou Intelu v lete 2019.

To či sa tento plán podarí a predstavovanie bude takto „rozhádzané“ ukáže až čas. My sa skôr prikláňame k pôvodnému plánu s piatimi zariadeniami tento rok. Ak sa ale k niečomu prokloní Ming-Chi Kuo, treba to brať seriózne. Analytik má väčšinou pravdu.

Prečítajte si tiež  Ak nás úniky neklamú, toto je iPhone 7 Plus!
5G nebude len výsadou iPhonu. Dostane sa aj do MacBooku. - svetapple.sk
Apple bude chcieť zakomponovať „svoje“ technológie do svojich zariadení – svetapple.sk

Rozdiel medzi mmWave a sub-6GHz

Ak nie ste technologicky zdatný a neviete aký je rozdiel medzi týmto dvoma technológiami 5G, pokračujte v čítaní. mmWave je omnoho rýchlejšia technológia, ktorý využíva nové spektrum. Vďaka tomu dokáže sťahovať dáta rýchlosťou až 1 Gb/s.

Na druhej strane je potom Sub-6GHz, ktoré je síce pomalšie ale ponúka zase lepšie pokrytie. Techniky je značne rýchlejšie ako klasické 4G LTE. Táto technológia je vhodnejšia pre obce a menšie mestá. mmWave je na druhú stranu vhodnejšie pre veľké mestá a metropoly.

5G – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here