Nedávno sme písali o tom, že by Apple mohlo priniesť iPhone SE 2 Plus koncom tohto roka či začiatkom 2021. Dnes túto informáciu potvrdzuje ďalší nezávislí zdroj. Prezradil tiež, akú uhlopriečku by malo toto zariadenie používateľom ponúknuť.

Príde iPhone SE 2 v dvoch verziách? Dnešné správy to naznačujú.

O dnešné informácie sa postaral portál DigiTimes. Ten je so svojimi predpoveďami pomerne úspešný. Jeho zdroje blízke spoločnosti Apple odhalili, že by firma mohla priniesť hneď 2 nové iPhony SE 2/ iPhony 9 v roku 2020. Prvým modelom by mal byť známy iPhone 8 s vylepšenými parametrami. To ako bude vyzerať sme sa snažili znázorniť na týchto vizualizáciách.

- Reklama -

Pod jeho „kapotu“ sa dostane čip Apple A13 a 3 GB operačnej pamäte RAM. Môže byť tým pádom podobne výkonný ako iPhone 11 Pro. Okrem toho ponúkne 4,7″ LCD displej a veľmi prijateľnú cenovku. Nemusí to byť ale jediné zariadenie svojho druhu. Dokonca Apple môže predstaviť až 6 nových iPhonov v roku 2020 a nie „len“ 5 ako sa doteraz predpokladalo.

Tým neznámym modelom bude práve druhá verzia SE 2 (žeby Plus?). Podľa DigiTimes by mala mať uhlopriečku buď 5,5″ alebo 6,1″. Zatiaľ však nie je známe, či pôjde o displej edge-to-edge alebo s tradičným ohraničením. To čo však vieme je fakt, že prinesie zobrazovaciu jednotku s technológiou LCD.

iPhone SE 2 Plus by mohol vychádzať z iPhonu 8 Plus

Ak ste pozorne čítali náš článok o iPhone 12 pre rok 2020, určite ste si všimli, že ponúkne 5,4″ alebo 6,1″ displej. Zdroje blízke DigiTimes ale uvádzajú pri druhom SE 2 buď 5,5″ alebo 6,1″. To je obrovský rozdiel. Vďaka tomu máme náznak, že pôjde o úplne iné, konkrétne už šieste tohtoročné zariadenie.

My sa prikláňame práve k prvej menovanej uhlopriečke od DigiTimes. Práve 5,5″ displej mali doposiaľ pluskové modely. Zariadenie, ktoré by ho mohlo v budúcnosti prevziať má byť určené pre technicky menej náročných používateľov.

iPhone SE 2 Plus príde ale až v roku 2021. Aký bude veľký?
iPhone SE 2 Plus príde ale až v roku 2021. Aký bude veľký?

V podstate by sme sa mohli dočkať mierne upraveného iPhonu 8 Plus, ktorý však nepríde teraz v marci ale až koncom roka. Ťažko ale povedať, či to bude na septembrovej Keynote alebo ešte neskôr. Ming-Chi Kuo v minulosti prezradil, že takýto telefón očakáva skôr na začiatku roka 2021. To ako to teda napokon dopadne ukáže až čas. Každopádne ak sa objavia prvé informácie, budeme vás informovať. Tešíte sa na iPhone SE 2 so 4,7″ displejom alebo by ste privítali jeho väčšiu verziu s 5,5″ panelom?

iPhone SE 2
iPhone SE 2 – Takto by mohol vyzerať. Urobili sme vizualizácie.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.