V najhoršom možnom období prichádza obrovský problém. Spoločnosť Apple oficiálne potvrdila, že na Vianoce nebude mať dostatok iPhonov 14 Pro a iPhonov 14 Pro Max pre svojich zákazníkov. Informuje o tom portál 9to5mac.

Firma dnes ráno zverejnila vyhlásenie, v ktorom túto smutnú správu odovzdala ako investorom tak aj zákazníkom. Podľa nedávnych zistení sama nečakala, aký záujem budú mať ľudia o iPhone 14 Pro / 14 Pro Max a všetko ešte skomplikovala situácia v Číne.

Možno, že sa ku vám dostala informácia o tom, ako sa musela zavrieť do karantény celá fabrika na výrobu iPhonov z dôvodu, že sa v nej objavili prípady nákazy ochorenia covid-19. A keďže Číňania berú túto pandémiu stále veľmi vážne, Foxconn (hlavný dodávateľ Apple) musel začať konať.

Ľudia z fabriky utekali cez ostatný drôt 

Fabrika a iPhone
Zdroj: Twitter / Stephen McDonell / Unsplash / Omid Armin (úprava redakcie)

Po zatvorení brán fabriky chceli niektorí zamestnanci utiecť cez ostatný plot, aby nemuseli vo svojej práci zostať v izolácii. A keďže sa výroba pravdepodobne úplne zastavila, spoločnosť Apple to pocíti už v najbližších týždňoch.

Ak teda chcete nový iPhone 14 Pro alebo iPhone 14 Pro Max, kúpte si ho čo najrýchlejšie. Ani to vám ale dneska nedá záruku, že sa ku zariadeniam dostanete do Vianoc.

Je veľmi pravdepodobné, že vám ich firma dodá až niekedy na začiatku roka 2023. Situácia je podobná ako v roku 2020, kedy sa extrémne omeškali dodávky iPhonu 13 / 13 Pro.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Ďalší iPhone X vo svete?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -