Na veľtrhu Mobile World Congress 2024, na ktorom bol okrem iného ohlásený aj najlepší smartfón sveta a nešlo o iPhone, sa značka Energizer, ktorá je známa najmä ako výrobca batérií postarala o predstavenie svojho prvého skladacieho smartfónu. Ako píše Androidpolice, s obchodným názvom Energizer Ultimate U660S vstupuje na trh za veľmi priaznivú cenu. Zaujímavá je, ale stratégia, ktorú v tomto prípade výrobca so zameraním na batérie zvolil.

Aj keď by sme mohli očakávať v útrobách skladacieho zariadenia obrovský akumulátor, opak je pravdou. Výrobca tu totiž použil „iba“ 3 400 mAh batériu, ktorá síce nie je malá, no veľa konkurentov ju v tomto smere bez väčších problémov predbehne. Inými slovami, aj keď názov smartfónu Energizer Ultimate U660S evokuje dlhú výdrž na jedno nabitie, ak si kúpite napríklad Samsung Galaxy Z Flip 5, ktorý sa v zľave po kliknutí na tento odkaz predáva od 767 € s DPH, dostanete výrazne viac.

Len pre porovnanie, Samsung Galaxy Z Flip 5 dostal do vienka až 3 700 mAh batériu, ktorá prekonáva Energizer Ultimate U660S o pomerne citeľných 300 mAh. Niektorí redaktori dokonca pochybujú, že dostupná skladačka bude schopná zvládnuť jeden celý deň na jedno nabitie. To nám však ukážu až testy, ktorých sa dočkáme neskôr.

Vcelku slušná hardvérová výbava za fér cenu 

Energizer
Zdroj: X / Energizer

Ako sme už napísali vyššie, cieľom spoločnosti Energizer je priniesť na trh dostupnú skladačku so solídnou výbavou a to sa jej zrejme podarí. Cena tohto smartfónu sa totiž má pohybovať len na hranici cca 500 €, čo je ešte menej, než koľko si Apple oficiálne pýta za svoj najlacnejší iPhone SE 3. generácie.

Uvedenie na trh smartfónu Ultimate U660S je naplánované na november 2024 a zatiaľ nie je celkom jasné, kde všade sa bude predávať. Existuje však vysoká pravdepodobnosť, že tento smartfón uvidíme aj na pultoch slovenských obchodov.

Energizer Ultimate U660S disponuje operačným systémom Android 14, 6,6-palcovým hlavným displejom s rozlíšením Full HD a čipovou súpravou MediaTek Helio G99, 12 GB operačnou pamäťou RAM a 256 GB základným úložiskom.

Okrem toho sa v ňom nachádza 25 Mpx predný fotoaparát, či 64 Mpx a 8 Mpx duálny zadný kamerový systém. Čo sa potom týka konštrukcie, ako materiál tu Energizer využil špeciálny recyklovaný plast, ktorý zariadeniu dodáva nezvyčajnú textúru. Uvidíme teda, ako bude toto zariadenie vyzerať naživo. Nechajme sa prekvapiť.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Energizer má smartfón,ktorý má 18 000 mAh batériu.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -