Hoci je pravda, že iPhone bol najpredávanejší smartfón sveta za rok 2023, ešte stále o ňom nemôžeme hovoriť, ako o úplne najlepšom. Ako teraz informuje portál 9to5google, toto označenie získalo úplne iné zariadenie od konkurenčného výrobcu a zrejme vás to prekvapí. Najlepší smartfón sveta za rok 2023 totiž nie je ani Samsung Galaxy S23 Ultra, ktorý bol objektívne vydarený.

Konkrétne celá séria zariadení s označením Google Pixel 8 znamenala veľký úspech, keď nielenže predviedla podstatné vylepšenia, ale získala aj prestížne ocenenie Telefón roka 2023 na Svetovom mobilnom kongrese (MWC). Toto víťazstvo je dôkazom neúnavnej snahy spoločnosti Google o dokonalosť, ktorá rad Pixel 8 posúva na popredné priečky mobilného priemyslu.

Medzi oceneniami MWC, za ktorým stojí organizácia GSMA, vyniká aj kategória „Najlepší smartfón“, ktorá oceňuje bezkonkurenčný výkon, inovácie a vedúce postavenie. Tento rok sa o titul uchádzali zariadenia ako iPhone 15 Pro, OnePlus Open, Samsung Galaxy S23 a Galaxy Z Flip 5. Napokon však vyhral Google Pixel 8.

Víťazstvo spoločnosti Google podčiarkuje posun v hierarchii smartfónov, pričom rad Pixel 8 bol chválený za špičkové funkcie a inovácie zamerané na používateľa. ,

Toto ocenenie je pre spoločnosť Google prvé, a to napriek predchádzajúcim nomináciám a víťazstvám v kategóriách, ako „Prelomová inovácia zariadenia“ za funkciu nočného snímania záberov, s ktorým prišiel ešte smartfón Pixel 3 v októbri 2018.

Prelomový rok pre spoločnosť Google

Ocenenie získané na MWC nie je len čestným odznakom, ale zhoduje sa aj s pozoruhodným úspechom spoločnosti Google, ktorá oznámila, že v roku 2023 dodala svojim zákazníkom rekordných 10 miliónov zariadení. Tento míľnik odráža rastúcu dôveru spotrebiteľov v jej produkty, ktorú ešte viac upevnil najnovší úspech radu Pixel 8.

Uvidíme, ako sa teda bude spoločnosti Google v tejto oblasti dariť aj naďalej. Google Pixel 8 Pro ma okrem iného aj tú výhodu, že je relatívne lacný. Google Pixel 8 Pro kúpite po kliknutí na tento odkaz už za 834,4 € s DPH u predajcu s dobrým hodnotením. To je výrazne menej, než za vlajkovú loď zaplatíte u konkurenčných výrobcov.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 950 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Honor kopíruje iPhone. Aj vďaka tomu sa jej podarilo zdvojnásobiť predaj smartfónov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -