Internetový obchod ESR sprístupnil pre svojich zákazníkov celú radu puzdier pre „iPad Pro 2021“, ktorý ešte nebol oficiálne predstavený. Zariadenie sa malo pôvodne ukázať 23. marca, avšak vzhľadom na fakt, že Apple celú udalosť presunulo na apríl sme sa ničoho nového nedočkali (informuje portál Macrumors).

Nie je žiadnou výnimkou a ani prekvapením, že technologický gigant sprístupňuje základné informácie o svojich nových produktoch pre výrobcov certifikovaného príslušenstva skôr, než ich pozná verejnosť. Je to preto, aby v čase uvedenia na trh existovalo dosť možností, ako tablety, smartfóny či počítače chrániť, prípadne vylepšiť. Z celého procesu samozrejme benefituje aj Apple, pretože na certifikovanom príslušenstve zarába určité percento zo ziskov. Na strane druhej, pre výrobcov platí prísne embargo, kedy môžu svoje puzdra predstaviť a začať predávať. Tieto pravidlá ESR zrejme porušilo.

Ako môžete vidieť na obrázkoch v galérii vyššie, nové ochranné púzdra vyzerajú na prvý pohľad skoro rovnako, ako verzie pre iPady z roku 2020. Rozdiely si všimnú iba pozorní fanúšikovia značky a tie sa nachádzajú napríklad vo vrchnej časti, v oblasti reproduktorov. Počet otvorov sa výrazne zníži (o čom ešte dávnejšie informoval portál Macotakara).

  • 11-palcový iPad Pro: 13 otvorov na reproduktor → 8 – 9 otvorov na reproduktor.
  • 12,9-palcový iPad Pro: 17 otvorov na reproduktor → 11-12 otvorov na reproduktor.

Samozrejme, že sa stále počíta so štyrmi samostatnými reproduktormi pre stereofónny zvuk, pričom dva sa budú nachádza na hornom okraji a dva na spodnom okraji. Kvalita prehrávania sa zníženým počtom otvorov tak isto určite nezmení.

Na záver sa hodí doplniť, že iPad Pro 2021 dostane výkonnejší procesor A14X Bionic, o ktorom sa tvrdí, že bude prakticky identický ako čip M1 v najnovších počítačoch Mac. Mark Gurman (presnosť 89,1%) z agentúry Bloomberg dokonca uviedol, že Apple sem zakomponuje aj oficiálnu podporu pre Thunderbolt (čo bude súvisieť s použitím vyššie uvedeného procesora). Na záver sa môžeme tešiť na vylepšené fotoaparáty a v prípade 12,9″ verzie aj Mini-LED displeja.

Napíšte nám do komentára, či už máte na iPad Pro 2021 prichystané peniaze. Novinka sa ukáže plus mínus za mesiac!

Prečítajte si tiež  Apple práve predstavilo AirTags
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.