Technologický gigant prekvapil, keď predstavil iPad Air 4. generácie s edge-to-edge displejom bez Face ID. Namiesto toho sa tu nachádza Touch ID v uspávacom tlačidle. Toto riešenie dalo inžinierom obrovské množstvo práce. Napokon sa ale všetko podarilo.

Touch ID v uspávacom tlačidle

Mnohí ľudia majú voči tomuto kroku predsudky a my sa ani nečudujeme. Z nášho pohľadu nejde o príliš ergonomické riešenie, no nechceme ho hodnotiť bez testu. Nechajme sa teda prekvapiť.

K Touch ID v uspávacom tlačidle sa najnovšie vyjadril aj Jon Ternus, viceprezident pre hardvérové ​​inžinierstvo spoločnosti Apple. V nedávnom podcaste prezradil, že vývoj technológie nebol vôbec jednoduchý.

„Chceli sme sa dostať k dizajnu celej obrazovky, čím by sa eliminovalo domovské tlačidlo a brada (široké rámy v spodnej a vrchnej časti zariadenia). Presne preto sme hľadali nové miesto pre Touch ID.

„To čo nám tak komplikovalo prácu boli jeho úzke pomery strán. Ak sa nad tým zamyslíte, senzor vždy uvidí iba malý kúsok otlačku. Musí byť teda neuveriteľne citlivý.

Za finálny výsledok môžeme vďačiť náročnej práci s algoritmami, výkonnému procesoru a inžinierskym prácam. Vývojári vytvorili schopný snímač na extrémne malej ploche.

Nakoľko sa jedná o Apple, rátať môžeme aj s vysokou presnosťou „skenovania“ našich prstov. Už teraz sa veľmi tešíme, ako si to vyskúšame na vlastnej koži. iPad Air 4. generácie zatiaľ nie je v predaj, no môžete si ho predobjednať. K prvým kusom sa tak dostanete medzi prvými.

Ceny iPadu Air 4. generácie

  • iPad Air 4. generácie Wi-Fi (64GB) – 649€
  • iPad Air 4. generácie Wi-Fi (256GB) – 819€
  • iPad Air 4. generácie Wi-Fi + Cellular (64GB) – 789€
  • iPad Air 4. generácie Wi-Fi + Cellular (256GB) – 959€

zdroj

Prečítajte si tiež  iPhone bez výrezu už čoskoro. Apple má patent na Touch ID pod displejom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.