Pokiaľ ste fanúšikom alebo majiteľom Apple Watch, nasledujúce informácie vás budú zaujímať. Alan Dye, viceprezidnet dizajnu spoločnosti Apple poskytol rozhovor pre Hodinkee Radio. Diskutoval o ďalšom vývoji Apple Watch a prezradil, akým spôsobom ovplyvnila pandémia COVID-19 vývoj operačného systému pre hodinky.

Dokonalo načasovaná funkcia umývania rúk vo watchOS 7

Vo chvíli, keď Apple predstavilo watchOS 7 a funkciu detekcie umývania rúk, bolo všetkým jasné, že to súvisí s pandémiou COVID-19. Ak budeme dôslední pri hygiene a čisteniu venujeme aspoň 20 sekúnd nášho času, zbavíme sa baktérií alebo nebezpečných vírusov.

Myšlienka je veľmi jednoduchá a môže nám s ňou pomocť moderná technológia. Apple Watch dostali do vienka vyššie spomenutú funkciu, ktorá sa sústreďuje na pohyby rúk a zvuky tečúcej vody. Ak stojíte pri umývadle, vaše hodinky to behom niekoľkých sekúnd zistia a spustia časovač (sami sme to testovali a úspešnosť bola na úrovni 8 z 10 pokusov).

Alan Dye prezradil, že vývojári pracovali na tomto vylepšení niekoľko rokov (od pôvodnej myšlienky po finálnu realizáciu). Nejednalo sa o prioritu, no akonáhle prišla pandémia COVID-19, vznikol dôležitý tlak, aby sa detekcia umývania rúk posunula vpred. Podarilo sa.

„Videli sme čo sa deje vo svete a snažili sme sa prísť s používateľským rozhraním, ktoré by povzbudilo majiteľa hodiniek, aby si po dobu 20 sekúnd umýval ruky“.

Tvorcovia si uvedomovali dôležitosť funkcie a do vývoja dali maximum. Aj preto bola načasovaná tak presne. Okrem toho sa Dye vyjadril aj k ďalším vylepšeniam ako napríklad sledovanie spánku, novým ciferníkom či monitorovaniu kyslíka v krvi pri Apple Watch Series 6. Pokiaľ vás zaujíma celý rozhovor a neprekáža vám angličtina, nájdete ho na tejto internetovej stránke.

Akú skúsenosť máte s operačným systémov watchOS 7? Funguje vám detekcia umývania rúk? Napíšte nám do komentára.

Prečítajte si tiež  Merač hladiny cukru v krvi na Apple Watch? Možno už čoskoro
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.