Nadchádzajúce modely hodiniek Apple Watch Series 8 by mali konečne doraziť s väčšou dávkou nových funkcií, ako tomu bolo v prípade minulých generácií. Okrem dizajnových zmien sa dočkáme aj rozšírenia ponuky hodiniek o tri rôzne verzie a nové možnosti, medzi ktorými nebude chýbať merač telesnej teploty. Podľa Marka Gurmana z agentúry Bloomberg tak budú hodinky schopné upozorniť používateľov na príznaky horúčky.

Prečítajte si tiež  Apple TV prichádza do televízorov LG vyrobených v roku 2018!

V najnovšom vydaní svojho informačného týždenníka Power On Gurman vyhlásil, že hodinky Apple Watch Series 8 budú vybavené novým snímačom telesnej teploty. Tento snímač musí najprv prejsť interným testovaním spoločnosti Apple a následne bude zaradený do zoznamu funkcionalít nových smart hodiniek.

Chcete zistiť akú máte teplotu? Apple Watch vám s tým nepomôžu

Podľa analytika sa však jedná o hotovú vec, nakoľko o meračoch telesnej teploty v prípade Apple Watch sa hovorí už niekoľko rokov. Firma už nejaký čas testuje rôzne prototypy, pričom teplomer sa dostane ako do štandardného modelu Series 8, tak aj do odolnejšej verzie pre športovcov. Merač však nebude fungovať tak, ako sme zvyknutí pri zaužívaných teplomeroch.

Apple Watch Series 8 svetapple dizajn redner unik touch id
Zdroj: Twitter / Volodyk Design

Na rozdiel od tradičného špecializovaného teplomeru nebudú hodinky Apple Watch poskytovať používateľom priame údaje o ich aktuálnej telesnej teplote. Namiesto toho ich priamo upozornia ak sa budú domnievať, že majú horúčku. Nevedno prečo sa jablková firma rozhodla aplikovať tento spôsob, keďže komunita spoločnosti absenciu tejto funkcie už roky vyčíta.

Spoločnosť Apple už dlhšiu dobu nepridala do hodiniek Apple Watch žiadne nové senzory a zdravotné funkcie. Posledným prírastkom bol senzor kyslíka v krvi v hodinkách Apple Watch Series 6. Tlak na firmu z pohľadu inovácií v Apple Watch by mohol konečne rozprúdiť vlny nových možností a akési osvieženie radov inteligentných hodiniek, ktoré Apple Watch žalostne potrebujú.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 8 vydržia dlhšie na jedno nabitie. Apple použije svoj obľúbený trik

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -