Spoločnosť Meta sa v prípade aplikácie WhatsApp postarala za posledné mesiace hneď o niekoľko noviniek a vylepšení. Najnovšia z vychytávok poteší hlavne používateľov, ktorí využívajú skupinové chaty. Nová funkcia sprístupní správcom skupinových konverzácií vymazať správy od akéhokoľvek účastníka chatu.

Prečítajte si tiež  WhatsApp prichádza s novinkami pre aplikácie určené pre Windows a macOS

Ako informuje portál WABetainfo, WhatsApp v posledných aktualizáciách usilovne buduje svoje funkcie skupinového chatu. Najnovší dodatok do tohoto súdka má pomôcť správcom lepšie moderovať obsah nachádzajúci sa v konverzáciách, do ktorých sa môže zapojiť až 256 používateľov na platforme WhatsApp.

WhatsApp sa sústredí na skupinové konverzácie

Funkcia sa momentálne nachádza v štádiu beta testovania a nie je zatiaľ známe, kedy sa dostane do ostrej aktualizácie. Nebude sa však jednať o miznúce správy, ktoré poznáme z iných platforiem. Keď je správa odstránená pre všetkých účastníkov chatu, členovia skupiny budú vo vlákne upozornení, že správu odstránil konkrétny správca skupiny.

Aplikácia WhatsApp na obrazovke iPhonu
Zdroj: WABetainfo

Novinkou v najnovšej beta verzii je taktiež voliteľná možnosť zobrazenia aktualizácií stavu v rámci zoznamu chatu. Podobne ako v prípade aplikácie WhatsApp Stories, umožňujú aktualizácie stavu používateľom zverejňovať fotky a videá, ktoré po 24 hodinách zmiznú.

V poslednej veľkej aktualizácii používatelia aplikácie WhatsApp získali možnosť upraviť viditeľnosť svojho statusu podľa jednotlivých kontaktov. Do apky pribudol tiež spôsob ako v tichosti opustiť skupinové konverzácie bez toho, aby na to boli všetci členovia skupiny upozornení. Podľa vývojárov sa v nadchádzajúcich mesiacoch dočkáme ďalších zmien, ktoré sa budú týkať ako platformy iOS, tak aj počítačov Mac.

Prečítajte si tiež  Na WhatsAppe sa objavil nový podvod, ktorý môže prísť aj na Slovensko. Táto skupina obyvateľstva je ohrozená

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -