Spoločnosť Meta sa v prípade aplikácie WhatsApp postarala za posledné mesiace hneď o niekoľko noviniek a vylepšení. Najnovšia z vychytávok poteší hlavne používateľov, ktorí využívajú skupinové chaty. Nová funkcia sprístupní správcom skupinových konverzácií vymazať správy od akéhokoľvek účastníka chatu.

Ako informuje portál WABetainfo, WhatsApp v posledných aktualizáciách usilovne buduje svoje funkcie skupinového chatu. Najnovší dodatok do tohoto súdka má pomôcť správcom lepšie moderovať obsah nachádzajúci sa v konverzáciách, do ktorých sa môže zapojiť až 256 používateľov na platforme WhatsApp.

- Reklama -

WhatsApp sa sústredí na skupinové konverzácie

Funkcia sa momentálne nachádza v štádiu beta testovania a nie je zatiaľ známe, kedy sa dostane do ostrej aktualizácie. Nebude sa však jednať o miznúce správy, ktoré poznáme z iných platforiem. Keď je správa odstránená pre všetkých účastníkov chatu, členovia skupiny budú vo vlákne upozornení, že správu odstránil konkrétny správca skupiny.

Aplikácia WhatsApp na obrazovke iPhonu
Zdroj: WABetainfo

Novinkou v najnovšej beta verzii je taktiež voliteľná možnosť zobrazenia aktualizácií stavu v rámci zoznamu chatu. Podobne ako v prípade aplikácie WhatsApp Stories, umožňujú aktualizácie stavu používateľom zverejňovať fotky a videá, ktoré po 24 hodinách zmiznú.

V poslednej veľkej aktualizácii používatelia aplikácie WhatsApp získali možnosť upraviť viditeľnosť svojho statusu podľa jednotlivých kontaktov. Do apky pribudol tiež spôsob ako v tichosti opustiť skupinové konverzácie bez toho, aby na to boli všetci členovia skupiny upozornení. Podľa vývojárov sa v nadchádzajúcich mesiacoch dočkáme ďalších zmien, ktoré sa budú týkať ako platformy iOS, tak aj počítačov Mac.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -