WhatsApp sa za posledné mesiace popýšil nejednou novinkou, ktorá má podľa spoločnosti Meta prispieť k lepšiemu používateľskému zážitku. V tejto snahe naďalej pokračuje a to aj mimo platformy mobilných telefónov. Whatsapp spúšťa novú aplikáciu pre systém Windows, v novom a prepracovanom šate. Na prázdno neobídu ani používatelia systému macOS.

Prečítajte si tiež  WhatsApp prichádza na iOS a Android s dôležitou novinkou. Je to presný opak toho, čo robí spoločnosť Apple

Nová aplikácia WhatsApp pre Windows bola doteraz k dispozícii iba ako beta verzia, po novom je k dispozícii pre všetkých používateľov. Ako podrobne uvádza WhatsApp v príspevku na svojom blogu, nová aplikácia prichádza s celou škálou vylepšení. Stará apka WhatsApp Desktop využívajúca webovú technológiu Electron teraz dostane natívne prvky systému Windows, aby sa používatelia dočkali ucelenej podpory.

Keďže apka WhatsApp dostala natívnu podporu v rámci Windows, bude rýchlejšia, bezpečnejšia a hlavne spoľahlivejšia. Aspoň to tvrdia tvorcovia stojaci za aktualizáciou na novú verziu. Prepracovania sa dočkalo celé užívateľské prostredie, ktoré je v spolupráci s využitím prvkov Windows oveľa konzistentnejšie. Používatelia môžu naviac odosielať a prijímať správy aj keď je ich telefón v režime offline.

Nová aplikácia WhatsApp Desktop pre systém Windows
Zdroj: Tech Update

V blízkej budúcnosti by mala podobnú aktualizáciu dostať aj aplikácia WhatsApp pre macOS. Minulý mesiac spoločnosť WhatsApp vydala prvú verejnú beta verziu novej apky pre Mac postavenej na technológii Catalyst, ktorá umožňuje vývojárom jednoducho prenášať aplikácie pôvodne určené pre pre iOS do systému macOS.

Namiesto použitia webových technológií je nová aplikácia do veľkej miery založená na aplikácii WhatsApp pre iOS s využitím natívnych rozhraní API systému. Spoločnosť Meta zatiaľ neprezradila kedy bude nová verzia súčasťou aktualizácie a neuviedla konkrétny dátum.

Prečítajte si tiež  WhatsApp čoskoro dorazí s novinkou, ktorá poteší hlavne majiteľov nových MacBookov

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -