Vývoj hardvéru a softvéru ide ruka v ruke a preto sa nemôžeme čudovať, že najnovšie aplikácie už nemôžu fungovať na zariadeniach, ktoré podporujú starší operačný systém. Týka sa to aj spoločnosti Apple a sociálnej siete WhatsApp.

Ako píše portál Macrumors, práve táto apka už čoskoro ukončí podporu pre iPhony, na ktorých je nainštalovaný operačný systém iOS 10 a iOS 11. Používatelia budú mať na prechod už iba niekoľko mesiacov, nakoľko WhatsApp prestane fungovať na starších verziách 24. októbra 2022. Po tomto dátume si ho už užijete iba na iOS 12 alebo novšom.

V praxi to znamená, že majitelia iPhonov 5 a iPhonov 5C už nebudú môcť používať WhatsApp, nakoľko tieto modely nie je možné aktualizovať na novšiu verziu systému. Naopak, na hranici podpory skončia majitelia iPhonov 5S a novších, kde je najstarší podporovaný systém práve iOS 12.

Pokiaľ sa tento problém týka aj vás, alebo poznáte niekoho, kto má starší iPhone a používa WhatsApp, mali by ste vedieť, že pri prechode na novší smartfón môžete zálohovať všetky svoje konverzácie na iCloud.

Akonáhle si aktivujete nový iPhone a nainštalujete si doň WhatsApp, ľahko si stiahnete všetok obsah späť. Viac informácii o celom procese nájdete na tejto internetovej stránke.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Instagram Banner
Prečítajte si tiež  Koronavírus (COVID-19) nemá negatívne dopady na predaje MacBooku a iPadu.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -