Hoci o tom hovoríme už od februára, stále sa nič nedeje. Apple malo pôvodne plánovať event na marec, no problémy v dodávateľských reťazcoch spôsobili presunutie na apríl.

Prestížny leaker Mark Gurman (presnosť 89,1%) dnes vo svojej správe uviedol, že novinky prídu na budúci týždeň, pričom udalosť môže byť ohlásená zajtra alebo pozajtra. Pokiaľ sa tak nestane, Apple možno využije klasický formát tlačovej správy rovnako, ako to urobilo pri iPade Pro či iPhone SE 2 minulý rok. Nechajme sa prekvapiť.

- Reklama -

Gurman vo svojom vyhlásení dopĺňa, že výrobca bojuje s veľkým nedostatkom mini LED displejov pre iPad Pro, ktoré trpia na komplikácie pri dodávkach čipov. Aj napriek tomu sa však v druhej polovici apríla predstaví a zaradí do predaja. Ak sa však tešíte na aktualizovaný tablet, je možné, že sa ku nemu dostanete až o niečo neskôr.

Na čo sa môžeme tešiť a hlavne kedy?

Samotný iPad Pro by mal byť hlavným bodom programu, pričom však Apple vylepší aj najmenší iPad mini či možno Apple TV a ako bonus pridá sledovacie prívesky AirTag.

iPad Pro 2021 dostane okrem nového displeja aj výkonnejší procesor A14X Bionic, ktorý by mal byť podobne rýchly ako čip M1 v počítačoch Mac. Aby toho nebolo málo, budúci majitelia sa môžu tešiť na podporu Thunderbolt 3 či vylepšené fotoaparáty.

Podľa nás sa bude konať celé predstavenie na budúci týždeň v utorok alebo v stredu, čo je v súlade s tradíciou. Dátumovo sa teda bavíme o 20-21.4.2021 – avšak radšej počkajme na najbližšie dni, kedy sa dozvieme viac informácií.

Napíšte nám do komentára, ktorého zariadenia sa neviete dočkať. Za nás to je určite AirTag!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJappletrack
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.