Pokiaľ ste na svojom telefóne „nalepení“ prakticky non-stop, je možné, že pri tom používate aj aplikáciu WhatsApp. Tá sa vo svete teší obrovskej popularite. Dokonca až takej, že by mohla teoreticky čoskoro dobehnúť aj najväčšiu sociálnu sieť na svete, Facebook (ktorá ju vlastní).
WhatsApp používajú 2 miliardy používateľov.
Facebook to na trhu so sociálnymi sieťami veru nemá rozvrhnuté úplne najhoršie. S čistým svedomím môžeme povedať, že aktuálne vlastní tie najväčšie služby na svete, takže ho nič neohrozuje. Pokiaľ by sme mali zhodnotiť používateľskú základňu „diela“, za ktorým stojí Mark Zuckerberg , podľa posledných štatistík sa pohybuje na úrovni 2,5 miliardy používateľov. To je len o 1/5 viac, ako má WhatsApp. Instagram sa chváli viac ako 1 miliardou používateľov.
Autori aplikácie WhatsApp sa pri oslavách na svojom blogu pochválili s tým, že práve WhatsApp bol priekopníkom v oblasti šifrovania správ svojich používateľov. Obrovskou výhodou má byť zabezpečenie, ktoré znemožňuje prístup k správam akýmkoľvek organizáciami či štátnym zložkám.
Podľa posledných informácii navyše tvorcovia túto konkurenčnú výhodu neplánujú meniť. Zdieľajú totiž názor, že keď v minulosti dokázali ľudia medzi sebou komunikovať „súkromne“, nemala by táto možnosť zmiznúť ani v roku 2020 a to je správne.
Will Cathcart, generálny riaditeľ WhatsAppu však druhou vetou dodáva, že pokiaľ by to pomohlo vyšetrovaniu závažnej trestnej činnosti, sú ochotní s vládnymi zložkami spolupracovať. Tým si vlastne trochu odporuje.
Apple má v tomto smere omnoho jasnejšie stanovisko. Druhým dôvodom obrovskej popularity tejto aplikácie bude pravdepodobne to, že funguje ako ideálna náhrada Facebooku a Messengeru. Existuje veľa ľudí, ktorí si idú práve WhatsApp a na iných službách nemajú založený ani účet.
Do komentára nám skúste napísať kedy a prečo ste začali používať WhatsApp vy… U nás to bolo práve preto, aby sme sa vedeli spojiť práve s osobami, ktoré nevyužívajú iné sociálne siete…