WhatsApp si aj naďalej razí cestu inovácií, čoho dôkazom je množstvo updatov za veľmi krátku dobu. Spoločnosť Meta, ktorá vlastní WhatsApp sa tentokrát rozhodla integrovať dlho avizovanú funkciu. V rámci prepojenia väčšieho množstva používateľov spúšťa novinku s názvom Communities, ktorej súčasťou sú aj videohovory až pre 32 účastníkov naraz.

Prečítajte si tiež  Zuckerberg si opäť kopol do Apple. Jeho WhatsApp má byť bezpečnejší, ako iMessage

Communities (alebo ak chcete Komunity) sú navrhnuté tak, aby umožňovali ľuďom združovať samostatné skupiny pod jednou strechou. Táto funkcia poskytuje používateľom spôsob ako prijímať aktualizácie, ktoré sa posielajú celej komunite a následne organizovať menšie diskusné skupinky rozdelené na dôležité témy.

Príkladom použitia môže byť vytvorenie zastrešujúcej komunity „Škola“, ktorá sa rozdelí na menšie skupiny podľa ročníkov, tried a iných faktorov. WhatsApp začal prvýkrát testovať komunity v apríli tohoto roku a teraz ich postupne globálne zavádza v postupných aktualizáciách.

Aktualizácia aplikácie WhatsApp
Zdroj: WhatsApp

Chatovacia platforma získala aj funkciu ankety v chate, ktorá sa od marca nachádzala v beta testovaní. Používatelia teraz môžu položiť anketovú otázku a členovia skupiny si môžu vybrať z vopred definovaných odpovedí. Podobne ako samostatné chaty, aj ankety sú end-to-end šifrované čo znamená, že anketu a jej výsledky môžu vidieť výhradne ľudia v skupine.

Najočakávanejšou novinkou sú videohovory, ktorých sa po novom môže zúčastniť až 32 účastníkov. Dostupná veľkosť skupiny sa naviac zdvojnásobila z 512 na 1024 používateľov. WhatsApp podotýka, že v nadchádzajúcich mesiacoch sa môžeme tešiť na ďalšie novinky, ktoré pribudnú v aplikáciách pre systémy iOS a Android.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here