Hovorí sa, že platforma od spoločnosti Apple je extrémne bezpečná, čo potvrdzujú aj nedávno získané dáta. CEO spoločnosti Meta Mark Zuckerberg má, ale na celú vec iný názor. Podľa jeho najnovšieho tvrdenia by ste mali radšej používať WhatsApp.

Dôvodom je to, že WhatsApp je údajne „oveľa súkromnejší a bezpečnejší ako iMessage“. Mark Zuckerberg to uviedol vo svojom poslednom príspevku na sociálnej sieti Instagram, v ktorom sa snaží propragovať „zelenú platformu“.

Konkrétne spomenul, že ak si ctíte svoje súkromie, WhatsApp ho dokáže chrániť lepšie vďaka koncovému šifrovaniu a možnosti nastavenia správ tak, aby po určitom čase zmizli. K tejto veci iba doplníme, že už čoskoro nebude možné vytvoriť ani snímku obrazovky fotiek a videí, ktoré sa majú zobraziť len na krátko.

„Služba WhatsApp je oveľa súkromnejšia a bezpečnejšia ako iMessage vďaka koncovému šifrovaniu, ktoré funguje na telefónoch iPhone aj Android vrátane skupinových konverzácií.“ uviedol Zuvkerberg. „V aplikácii WhatsApp môžete tiež nastaviť, aby všetky nové konverzácie zmizli po ťuknutí na tlačidlo. V minulom roku sme zaviedli aj koncové šifrované zálohovanie. To všetko iMessage stále nemá.“ pokračoval ďalej. 

Apple a Meta sa príliš v láske nemajú 

Mark Zuckerberg Meta
Zdroj: Meta

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosti Apple a Meta majú medzi sebou silné napätie, ktoré sa prejavuje pravidelným kritizovaním z jednej alebo druhej strany.

V poslednom čase sa, ale útoky zintenzívnili a objektívne treba dodať, že prichádzajú najmú zo strany Marka Zuckerberga. Ten dokonca kritizoval cenu zariadenia, ktoré Apple ešte ani nepredstavilo. S tým už, ale zašiel mierne za čiaru.

Dôvodom spomínanej nenávisti je, že spoločnosť Meta obvinila spoločnosť Apple z poškodzovania malých podnikov a ich reklamného podnikania zavedením opatrení, ktoré umožňujú používateľom odmietnuť sledovanie v aplikáciách a na iných stránkach.

Technologický gigant z Cupertina pred pár rokmi pomerne tvrdo zasiahol v snahe za lepšiu ochranu osobných údajov svojich používateľov, čím však Mete spôsobil miliardové finančné straty.

Dajte nám vedieť do komentára, či preferujete iMessage alebo WhatsApp. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Operátor 4ka pridal do ponuky nové zariadenia. Vybrať si môžete iPhone 13, počítač alebo hernú konzolu

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -