S novinkami v rámci aplikácie WhatsApp sa v posledných mesiacoch doslova roztrhlo vrece. Po príchode podpory videohovorov v režime „obraz v obraze“ minulý mesiac, prichádza Meta s ďalšou novou funkciou. Nová aktualizácia prenesie funkciu „Voice Status“, ktorá umožňuje používateľom zverejňovať aktualizácie stavu prostredníctvom hlasu.

WhatsApp uvádza, že funkcia Voice Status (alebo ak chcete hlasový stav) sa postupne zavádza s verziami aplikácie 23.5.75 a 23.5.77 pre iOS. Postupné spustenie pre všetkých používateľov prichádza približne mesiac po tom, čo WhatsApp začal testovať novinku v rámci beta verzie.

Ak chcete funkciu používať (alebo zistiť, či sa vám už zobrazuje), prejdite na položku Stav, kde vyberiete ikonu ceruzky a podržte znak mikrofónu na nahrávanie.

Ak funkcia pre vás nie je dostupná, dočkáte sa jej v najbližšej aktualizácii. Ako tomu však býva zvykom, podpora slovenčiny či češtiny je stále nepravdepodobná.

WhatsApp
Zdroj: WhatsApp

Aplikácia WhatsApp by už čoskoro mala vyrukovať s ďalšími novinkami. Do apky prichádza očakávaná funkcia pre upravovanie už odoslaných správ. V praxi bude mať používateľ možnosť editovať správu až 15 minút po jej odoslaní, čo je vcelku dlhá doba.

Hodí sa to najmä vtedy, keď niekomu pošlete text s gramatickou chybou alebo preklepom a budete ho chcieť upraviť. O príchode ďalších vychytávok vás budeme informovať.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Siri by sa už dnes mohla dočkať zaujímavej inovácie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -