Pokiaľ ste sa ocitli na novej platforme macOS, určite ste sa po niekoľkých dňoch dostali k problémom, čo robiť so súbormi typu .rar, .zip, .zipx, .tar a podobne… V dnešnom článku prinášame riešenie, ktoré vám poskytne takmer plnohodnotný „WinRAR pre Mac“. Pozrite si 3 programy, ktoré vám zaručene pomôžu. Poďme na to:

1. The Unarchiver

WinRAR pre Mac: Tieto bezplatné aplikácie vám ho plnohodnotne nahradia.
The Unarchiver

Začneme softvérom, ktorý dlhé roky používame aj my v redakcii a po celej dobe sme s ním nadmieru spokojní. The Unarchvier je úplne bezplatný a nainštalujete ho na ktorýkoľvek Mac s operačným systémom macOS 10.7 alebo novším.

Aplikácia je samozrejme pravidelne aktualizovaná a bez zaváhania otvorí všetky „zabalené“ súbory, s ktorými sa bežne stretávate pri práci na vašom počítači. Samozrejmosťou je rýchla a prehľadná inštalácia či ovládanie.

2. iZip

WinRAR pre Mac: Tieto bezplatné aplikácie vám ho plnohodnotne nahradia.
iZip

Skvelou alternatívou môže byť aj aplikácia iZip. Opäť ju stiahnete úplne zadarmo a bez akýchkoľvek obmedzení viete zabaľovať a rozbaľovať všetky súbory typu: .zip, .zipx, .rar, .tar, .7zip a ďalšie…

Nainštalovať ju môžte na operačný systém macOS 10.10 a novší (samozrejme, že podporuje aj macOS Catalina). Medzi hlavné výhody patrí absolútna jednoduchosť používania.

3. WinZip

WinRAR pre Mac: Tieto bezplatné aplikácie vám ho plnohodnotne nahradia.
WinRAR pre Mac: Tieto bezplatné aplikácie vám ho plnohodnotne nahradia.

Na záver tu máme softvér, ktorý vás pravdepodobne až tak lákať nebude, nakoľko je spoplatnený a nejedná sa práve o najmenšiu čiastku. WinZip pre Mac si viete zakúpiť od cca 35€ (dostupná je aj bezplatná skúšobná verzia). Podporuje operačný systém macOS 10.10 alebo novší.

Samozrejmosťou je možnosť zabaľovať a rozbaľovať všetky možné súbory. Okrem iného sa dá zvoliť aj AES šifrovanie, ktoré používajú napríklad banky, takže vaše dáta ostanú v bezpečí.

Skvelou správou je aj kompatibilita so službami iCloud Drive, Dropbox, Google Drive či ZipShare. Je už iba na váš, či ste ochotní za takýto softvér zaplatiť alebo nie…

Pokiaľ poznáte iný spoľahlivý program, prispejte do komentáru s jeho názvom 🙂

Prečítajte si tiež  Aký je cenový rozdiel medzi procesorom M1 Pro a M1 Max? Prevedení je hneď viacero!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.