Spoločnosť Apple počas včerajšieho večera vydala štvoricu updatov pre iOS 15, iPadOS 15, watchOS 8 a tiež macOS 12 Monterey. Práve operačný systém pre počítače, ktorý dostal verziu 12.5.1, by ste si mali urýchlene nainštalovať aj vy. Mesiac od uvedenia macOS Monterey 12.5 prináša dôležitú bezpečnostnú aktualizáciu.

Podľa poznámok technologického giganta, ktoré boli vydané pre update macOS Monterey 12.5.1 zlepšuje novinka celkovú bezpečnosť zariadenia, na ktorom je nainštalovaná. Konkrétne sa sústredí na zraniteľnosti jadra a WebKitu, ktoré by mohli viesť k spusteniu ľubovoľného kódu. Vaše zariadenie by teda teoreticky mohli napadnúť aj hackeri.

Apple vám odporúča na nič nečakať 

MacBook Air 2020 M1 na stole. Položený je tu aj iPhone, káva či myš s reproduktormi
Zdroj: Unsplash / Sebastian Bednarek

Aktualizáciu macOS Monterey 12.5.1 si môžete stiahnuť na všetky podporované počítače Mac cez hornú lištu > Systémové nastavenia > Aktualizácia softvéru. Presne inštrukcie ako nový update nainštalovať vám prezradí samotný počítač.

Spoločnosť Apple dodáva, že si je vedomá toho, že vyššie uvedené zraniteľnosti mohli byť aktívne exploitované vo voľnom prostredí a preto všetkých majiteľov Macov vyzýva k tomu, aby svoje zariadenia aktualizovali čo možno najrýchlejšie. Vyhnete sa tak prípadným problémom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Ako vyzerá "always-on" displej na Apple Watch Series 5?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -