Súviselo to s prezentáciou funkcie Live Text, ktorá je novinkou v rámci iOS 15. Práve pomocou nej budete môcť ľahko vyznačiť a skopírovať text priamo z fotografie. Platí to zatiaľ pre 7 svetových jazykov.

Na tejto technológii nie je v podstate nič revolučné, nakoľko podobnú funkcionalitu ponúkajú mnohé apky pre iOS, iPadOS či macOS. Ide ale o príjemný bonus platformy, vďaka ktorému bude jej používanie ešte o niečo jednoduchšie.

- Reklama -

Počas WWDC 2021 sme videli na prezentácii šéfa softvérového inžinierstva, Craiga Federighiho, ako Live Text testuje na nástenke s ručne písanými slovami. Zrejme vás nenapadlo čítať, čo presne sa na tejto nástenke nachádzalo, no ak by ste to urobili, príjemne by ste sa pobavili.

WWDC 2022

Hneď v nadpise sa nachádza text „Top secret features for WWDC22″ (Prísne tajné funkcie pre WWDC22) a pod ním poznámky ako Haircut reminder (Pripomienka účesu), Personal hologram (Osobný hologram), Dog AirPods (Psie AirPods), Autonomous phone retrieval (Autonómne načítanie telefónu), Personal stylist feature (Funkcia osobného stylistu), Scroll to recharge (Scrolluj pre nabitie batérie) a ďalšie.

live textAby toho nebolo málo, Apple sem zakomponovalo aj návrhy pre názvy ďalšieho operačného systému macOS. Z recesie sa tu vyskytol Zeppelin (Vzducholoď), Big Foot (Veľká noha) či Falcon (Sokol).

Nič z vyššie uvedeného samozrejme neočakávame naživo. Apple si ale skvele vystrelilo zo svojich fanúšikov, a tí pozornejší, ktorí sa rozhodli prečítať si text na nástenke sa určite aj dobre pobavili. Napíšten nám do komentára, pokiaľ ste si na WWDC 2021 všimli niečo podobné, trebárs v inej časti, ktorá sa venovala ďalším operačným systémom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.