Xiaomi je vo svete známe ako výrobca predovšetkým lacných a výkonných smartfónov. Tento krát však čínsky výrobca prišiel s niečim, čo prvý atribút určite nespĺňa. Xiaomi predstavilo smartfón za viac ako 2500€.

Xiaomi predstavilo smartfón za viac ako 2500€.

Pokiaľ človek počuje Xiaomi, pravdepodobne sa mu automaticky v hlave vybavý lacný smartfón s fantastickými funkciami a operačným systémom Andorid. Ak sa táto značka spomenie v Apple komunite, ľudia si vybavujú „čínske Apple„.

Sami sa tak dávnejšie prezentovali a tak sa netreba čudovať tomu, že im táto prezývka prischla. Tento krát je tu ale produkt, ktorý by schoval do vrecka aj pravú jablkovú spoločnosť. Nový model, ktorý by mal byť skôr konceptom má neuveriteľne prepracovaný displej (skoro na celej ploche zariadenia) a jeho cena začína na sume 2 550€.

Dnes sú trendy smartfóny, ktoré môžeme skladať a vytvárať z nich tablety. Vývoj týchto produktov je však ešte stále len na začiatku a tak ako skladateľné zariadenia od konkurencie aj Xiaomi má s nimi nemalé problémy. Presne preto sa teraz čínsky výrobca rozhodol ísť trochu inou cestou a predstavil nám niečo, čo je trochu prekvapením. Nový model označený ako Mi Mix Alpha ponúka niečo, čo pravdepodobne žiaden iný smartfón na svete. Displej na skoro celej ploche zariadenia.

Xiaomi predstavilo smartfón za viac ako 2500€. Má displej skoro na celom tele. - svetapple.sk

Neskutočný displej, ktorý inde nenájdete a perfektné technológie

Takýto koncept riešenia displeja sme ešte popravde nevideli. Ten nie je len vpredu ale aj po bokoch a dokonca aj vzadu. Jedinou výnimkou je skutočne tenký pásik v zadnej strane zariadenia, ktorý slúži na to aby sa tu schovala šošovka fotoaparátu.

Xiaomi tento displej prezentuje ako 180% screen-to-body, čo je celkom výstižné. Jeho podivný tvar a koncepčné riešenie nie je ale to jediné zaujímavé. Mal by byť aj veľmi odolný. Podľa zdrojov je tento displej kompletne celý pokrytý zafírovým sklom. Áno jedná sa presne o ten materiál, ktorý Apple už roky využíva na výrobu krycích skiel fotoaparátu a kedysi uvažovalo aj o jeho implementácii do displeja iPhonu z čoho napokon upustilo (dostalo sa napríklad do drahších verzii Apple Watch). Odolné sú ale aj iné časti zariadenia. Konkrétne rám, ktorý je vyrobený z keramiky a špeciálnej titánovej zliatiny. Tá sa používa v letectve. Ak vám teda tento telefón spadne na zem, nutne to nemusí znamenať, že ste prišli o vyše 2500€!

Xiaomi predstavilo smartfón za viac ako 2500€. Má displej skoro na celom tele. - svetapple.sk
Xiaomi predstavilo smartfón za viac ako 2500€. Má displej skoro na celom tele. – svetapple.sk

Samozrejmosťou je potom aj extrémny výkon. O ten sa postará procesor Snapdragon 855+ spolu s 12 GB operačnej pamäte RAM. Do úložiska sa potom zmestí až 512 GB dát. Dôležité je tiež spomenúť, že zariadenie samozrejme prichádza s plnou podporou 5G sieti a o výdrž batérie sa postará akumulátor s kapacitou až 4 050 mAh. Pokiaľ sa tešíte na fotenie, tak zadný čip ponúkne rozlíšenie 108 megapixelov (nie nejde o chybu), ktorý dodáva spoločnosť Samsung. Prítomná bude ale aj širokouhlá a zoomovacia šošovka.

Prečítajte si tiež  Dúfam, že iPhone 16 takto vyzerať nebude

Tento extrémne prepracovaný produkt bude začínať aj na extrémne vysokej cenovke. V Číne to bude 19 999 juanov. V prepočte sa jedná asi o 2 550€. Ťažko povedať, či bude vôbec dostupný aj mimo svojej domoviny. Treba rátať s tým, že týchto zariadení bude vyrobených len minimálny počet. Každopádne nás celkom dostalo aj keď to nie je Apple. Dostalo aj výs?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here