Spoločnosť Xiaomi včera spustila predaj nových produktov, medzi ktoré radíme inteligentné hodinky Smart Band 7 Pro a taktiež tablet s označením Redmi Pad. Obe zariadenia sú k dispozícii za priaznivú cenu a nadväzujú na dizajnové prvky spoločnosti Apple. Aký, ale ponúkajú hardvér?

Xiaomi Smart Band 7 Pro ako alternatíva pre Apple Watch

Xiaomi Smart Band 7 Pro
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi Smart Band 7 Pro je vybavený 1,64“ obdĺžnikovým AMOLED displejom s vysokým rozlíšením a vďaka zväčšenej zobrazovacej ploche a funkcii automatického jasu zvyšuje komfort a pohodlie každého náročného používateľa bez toho, aby boli obetované jeho estetické detaily.

Xiaomi Smart Band 7 Pro ponúka viac ako 110 športových režimov od monitorovania spánku až po sledovanie športových aktivít, ktoré dokážu splniť konkrétne potreby každého používateľa.

Xiaomi Smart Band 7 Pro
Zdroj: Xiaomi

Novinkou v obľúbenej sérii inteligentných náramkov je zabudovaný systém GNSS, ktorý umožňuje rýchlejšie určovanie polohy a presnejšie sledovanie trasy, vďaka čomu je ideálnym vybavením pre všetkých športových nadšencov na cestách. Toto zariadenie sa vyznačuje odolnosťou 5ATM a špičkovou výdržou batérie až 12 dní; pomôže vám prijať akýkoľvek hovor a správu kedykoľvek a kdekoľvek.

Pokiaľ ide o dizajn, nositeľné zariadenie má viac ako 150 ciferníkov v aplikácii, 2 farby remienka s 8 rôznymi variantmi remienka príjemnými na dotyk.

Xiaomi Smart Band 7 Pro
Zdroj: Xiaomi

Tento dobre vybavený gadget slúži ako „povinný“ doplnok šatníka každého módneho nadšenca, ktorý chce doplniť svoj elegantný vzhľad, ísť na večierok alebo vyzerať skvele na túre. Xiaomi Smart Band 7 Pro je k dispozícii v predaji od 99 EUR prostredníctvom oficiálnych kanálov spoločnosti Xiaomi od 4.10.2022.

Xiaomi ukázalo aj vlastný „iPad“

Xiaomi Redmi Pad
Xiaomi Redmi Pad

Kľúčom k pohlcujúcemu audiovizuálnemu zážitku tabletu Redmi Pad sú štyri reproduktory vybavené technológiou Dolby Atmos a obrazovka s obnovovacou frekvenciou 90 Hz.

Zariadenie s 10,61“ displejom a zníženou latenciou je navrhnuté tak, aby pozdvihlo váš zážitok zo sledovania a je prvým tabletom na svete, ktorý získal certifikát SGS o nízkej únave zraku.

Xiaomi Redmi Pad
Zdroj: Xiaomi

Okrem toho Redmi Pad získal akreditáciu TÜV Rheinland s certifikáciou pre slabé osvetlenie, takže vaše oči sú dobre chránené a vy sa budete cítiť pohodlnejšie aj pri sledovaní filmov.

Vďaka 8MP 105° ultraširokouhlej prednej kamere a technológii FocusFrame je zariadenie dokonale kalibrované pre skupinové videohovory, aby nikto nezostal bokom.

Xiaomi Redmi Pad
Zdroj: Xiaomi

Zariadenie Redmi Pad, ktoré je napájané 8 000 mAh batériou s dlhou výdržou a vybavené 22,5 W nabíjačkou v balení podporujúcou 18 W rýchle nabíjanie, zaručuje nekonečnú zábavu pri maratóne hrania hier, sledovania filmov alebo aj niekoľkohodinovom fotografovaní.

Redmi Pad je k dispozícii v predaji od 249 EUR prostredníctvom oficiálnych kanálov spoločnosti Xiaomi od 4.10.2022.

Prečítajte si tiež  Apple bude v Európe stavať prvé dátové centrá!

Podobnosť s produktami Apple nie je náhodná 

Xiaomi Smart Band 7 Pro
Zdroj: Xiaomi

Aj keď sa veľa hovorí, že Xiaomi kopíruje Apple, táto značka to dokonca otvorene priznáva. Kedysi jej prischla výstižná prezývka „čínske Apple“, na ktorú pri pohľade na produkty spomíname dodnes.

Objektívne však musíme dodať, že aj keď majú Smart Band 7 Pro či Redmi Pad mnoho spoločných prvkov s Apple Watch, respektíve iPadom, v mnohých ohľadoch sa líšia. Xiaomi tu teda z nášho pohľadu nepoužilo metódu „Copy+Paste“, ale snažilo sa do čo najväčšej miery odlíšiť. To vcelku kvitujeme.

Dajte nám vedieť do komentára, ako to vidíte vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJXiaomi
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.