Funkcia picture-in-picture sa poprvýkrát objavila na iPade v roku 2015. Vtedy ste ju mohli využívať v rámci operačného systému iOS 9. Počas tohto roka sa však dostala aj do iOS 14. Hoci sa z tejto novinky veľa ľudí teší, YouTube ju doposiaľ nikdy nepodporoval. To sa ale môže zmeniť!

YouTube testuje obraz-v-obraze pre iOS 14!

Vyzerá to tak, že najväčšia video-knižnica na svete začala s testovaním obrazu-v-obraze pri svojej aplikácii pre iOS 14. Potvrdilo to viacero správ od používateľov na Twitteri. Tí tvrdia, že novinka je dostupná po poslednej aktualizácií. Stále však nefunguje na 100% čo naznačuje, že YouTube ju ešte prispôsobuje a implementuje.

Akonáhle povolíte obraz-v-obraze tak budete môcť sledovať video v zmenšenom okienku na domovskej ploche alebo v inej aplikácii bez prerušenia. Tak isto ho dokážete ovládať, upravovať jeho veľkosť alebo premiestňovať prípadne skryť. Viac si prečítajte v tomto článku.

Ako asi tušíte, v prípade YouTube to nie je iba tak. Funkcia tu zatiaľ nebola dostupná kvôli službe YouTube Premium a YouTube Music. Tie umožňujú prehrávať video/hudbu na pozadí (bez obrazu), no treba za ne zaplatiť. Vo chvíli keď vývojári povolia picture-in-picture tak budete musieť patriť medzi predplatiteľov (aby vám fungovala). To je obrovská škoda (no žiadne prekvapenie).

Za zmienku stojí aj dobrá správa. Apple po rokoch povolilo v iOS 14, iPadOS 14 a tvOS 14 sledovanie YouTube videí pri 4K HDR. V zariadeniach sa nachádza podpora VP9 kódeku od spoločnosti Google. Užijete si tak ten najkvalitnejší obraz!

Momentálne nie je jasné, kedy bude vylepšenie oficiálne dostupné pre všetkých (platiacich) používateľov. Vývojári majú ešte dosť času do oficiálneho vydania nových operačných systémov a preto sa zatiaľ nemusia nikam ponáhľať. Do komentára nám napíšte, či by ste obraz-v-obraze brali v rámci YouTube aj vy alebo vám toto vylepšenie príde ako zbytočne…

zdroj

Prečítajte si tiež  iOS 8 je za prvých 45 dní menej populárny ako iOS 7!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.