Applu sa v poslednej dobe nedarí utajovať novinky. Aj keď stále dokáže priniesť prekvapenia, väčšinu dôležitých informácií poznáme mesiace dopredu. Dnes sa na internet dostal dátum uvoľnenia iOS 14 (a ďalších) pre všetkých používateľov. Poteší vás…

iOS 14 a ostatné operačné systémy prídu v septembri

V súčasnosti asi najlepšie informovaný leaker Komiya prináša ďalšie dôležité informácie, ktoré by ste nemali prehliadnuť. Ak ste sa vyhýbali testovaniu iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7, tvOS 14 či macOS Big Sur v rámci beta verzií, možno vás bude zaujímať oficiálne uvoľnenie systémov pre všetkých používateľov.

S jednou výnimkou budú dostupné už 17.9.2020. V tento deň si teda stiahnete všetko okrem macOS Big Sur. Jeho premiéra je naplánovaná o dva týždne neskôr na 1.10.2020. Medziročne sa teda v rámci harmonogramu vôbec nič nezmení.

V tomto bode by bolo dobre upozorniť aj na pripravovanú konferenciu, ktorá by sa mala uskutočniť už 10.9.2020 (o sedem dní skôr). O tento únik sa postarala samotná spoločnosť Apple, ktorá omylom zverejnila test livestreamu na svojom youtube kanáli. No a keďže bolo skúšané online vysielanie, očakávame veľkú akciu.

Pred pár dňami sa ešte hovorilo, že Apple Watch Series 6 a tak isto nový iPad Air 4. generácie prídu len v rámci tlačovej správy v septembri a iPhone 12 na Keynote v októbri. Teraz to už vyzerá tak, že v Cupertine chystajú rozsiahly event na ktorom ukážu aj „jablkový smartfón“. Jeho začiatok predaja sa ale nebude nijakým spôsobom viazať na príchod iOS 14…

Vzhľadom na problémy pri vývoji a výrobe, ktoré spôsobil koronavírus, príde o niekoľko týždňov neskôr ako sme zyknutí. Potvrdilo to aj Apple. Takmer všetci analytici a leakeri sa zhodujú na mesiaci október. Nechajme sa prekvapiť. Tešíte sa na nové operačné systémy?

zdroj

Prečítajte si tiež  Samsung Galaxy Z Flip5 kúpite extrémne výhodne. Toto vám žiaľ neponúkne žiaden iPhone
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.