/* Header banner */

Kedysi revolučná, dnes sa na ňu skoro zabudlo. Ako uvádza zahraničný portál CNET, spoločnosť Microsoft oficiálne ukončuje aplikáciu SwiftKey pre iOS, ktorá je k dispozícii na stiahnutie už len posledný týždeň.

Dobrou správou ale je, že ak si apku nainštalujete z App Store teraz, prípadne ju už vo svojom zariadení máte, používať sa bude dať rovnako ako doteraz (až kým ju neodinštalujete).

Extrémne úspešný softvér 

Microsoft médiám neprezradil, prečo sa ku tejto zmene uchýlil, no ako doplnil portál ZDNET, podľa jeho zdrojov za to môžu mesiace neriešené sťažnosti na apku zo strany používateľov.

„Microsoft bude naďalej podporovať aplikáciu SwiftKey pre Android, ako aj základnú technológiu, ktorá poháňa dotykovú klávesnicu systému Windows,“ uviedol Chris Wolfe, riaditeľ produktového manažmentu spoločnosti SwiftKey, vo vyhlásení pre CNET. „Pre tých zákazníkov, ktorí majú nainštalovanú klávesnicu SwiftKey v systéme iOS, bude naďalej fungovať, kým ju používateľ manuálne neodinštaluje alebo kým si nepožiada o nové zariadenie.“

Za zmienku stojí, že klávesnica SwiftKey je extrémne úspešná najmä na zariadeniach s operačným systémom Android. Tu bolo písanie ťahaním prsta po obrazovke stiahnuté až 500 miliónkrát.

/* Interscroller mobile ad 300x600 */

Rovnako tak platí, že ak máte Android, odstránenia SwiftKey z Google Play sa nemusíte obávať. Apka, respektíve klávesnica tu bude naďalej fungovať. Pokiaľ si ju chcete vyskúšať na svojom iPhone, stiahnete ju zadarmo v App Store.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  10 000 000 iPhonov bolo predaných za 3 dni!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here