Spoločnosť Apple už intenzívne pracuje na tom, aby predstavila nástupcu vlajkovej lode, iPhonu 11 Pro. Zariadenie očakávame v septembri, ale nevylučume, že sa kvôli koronavírusu mierne omešká. Pozrite sa na naše vizualizácie, ktoré ukazujú, ako bude iPhone 12 Pro vyzerať.

iPhone 12 Pro prinesie nový dizajn

Nový iPhone prinesie po dlhej dobe obmenu aj v oblasti dizajnu. Možno nebude až taká výrazná, ako by ste očakávali, napriek tomu bude ale značne aktualizovaná. Z prednej strany sa dočkáme väčšieho displeja, pre obe verzie (6,1″ a 6,7″). Vzadu potom nájdeme nové rozostavenie fotoaparátov. Dôvodom tejto zmeny bude špeciálny LiDAR skener, ktorý sa po prvýkrát objavil v novom iPade Pro 2020.

iPhone 12 Pro môže prísť až v štyroch farbách! – svetapple.sk

Zabúdať pri dizajne nemôžeme ani na rámik z nehrdzavejúcej ocele, ktorý sa tiahne po obvode zariadenia. Už od roku 2014 (iPhone 6), sme si zvykli na to, že má zaoblené hrany. Tento detail ale v budúcej generácii iPhonu zmizne. Nasťahujú sa sem ostrejšie tvary, ktoré poznáme napríklad z iPhonu 4, alebo iPhonu 5. Bude to po rokoch príjemná zmena, ktorá značne oživí celkovú vizáž zariadenia.

Rátať by sme mohli s tým, že novinka prinesie aj na nové farebné prevedenie. O tom, že iPhone 12 Pro príde vo verzii „Navy Blue“, sme vás informovali dávnejšie. Zatiaľ nie je jasné, či pôjde o štvrtú farebnú kombináciu, alebo náhradu, za veľmi vydarenú farbu „Midnight Green“ (premiéra v iPhone 11 Pro minulý rok). Odpovede sa dočkáme o čosi neskôr…

iPhone 12 Pro Navy Blue – svetapple.sk
iPhone 12 Pro Midnigt Green – svetapple.sk
iPhone 12 Pro Space Gray – svetapple.sk
iPhone 12 Pro Silver – svetapple.sk

O výkon sa postará Apple A14 Bionic a 6GB RAM

iPhone to bude mať medzi konkurenciou ťažké. Už dnes nájdeme na trhu mimoriadne silné zariadenia od Samsungu, ktoré dokážu súčasnú generáciu 11 Pro napríklad v rýchlostnom teste, hravo poraziť.

Apple si to nenechá a do nového iPhonu zakomponuje procesor, ktorý bude pravdepodobne opäť najvýkonnejší vo svojej kategórii. A14 Bionic, by mal byť jeden z prvých čipov, ktoré budú vyrábané vďaka 5nm procesu. Vďaka tomu poskytne nižšiu energetickú náročnosť, vyšší výkon a v neposlednom rade aj nižšiu prevádzkovú teplotu.

Apple A14 Bionic a 6GB RAM – svetapple.sk

Len nedávno sme písali o tom, že Apple A14 Bionic, bude pravdepodobne rekordérom v jednej oblasti. Ako vôbec prvý ARM čip na svete by mal prekročiť hranicu 3 GHz! Presnejšie povedané, očakávame frekvenciu až 3,1 GHz.

6,1″ a 6,7″ displej so 120Hz – svetapple.sk

Vďaka tomu by mohol iPhone 12 Pro poraziť aj výkonnejší počítač, nielen všetky ostatné smartfóny na trhu. Pomôcť mu v tom môže aj operačná pamäť, ktorá by sa mala zdvihnúť zo súčasných 4 GB na 6 GB RAM. Pre fanúšikov kvalitného obrazu, by sme mali ešte pripomenúť, že ponúkne aj 120Hz Pro Motion displej!

Prečítajte si tiež  iPhone 15 konečne dostal novinku pre batériu, po ktorej používatelia volali už roky

LiDAR skener a lepšie fotoaparáty

iPhone 12 Pro Lidar scanner
LiDAR skener – svetapple.sk

V Apple určite nezabudnú na to, že budú musieť zapracovať aj na fotoaparátoch. Samsung nám v Galaxy S20 Ultra ukázal, že v niektorých kategóriach dokáže hravo poraziť iPhone 11 Pro. Jablková spoločnosť sa ale nebude snažiť Samsung dobehnúť. Skôr sa zameria na úplne inú sféru, ktorú zase neponúka konkurencia.

V prvom rade by sme sa mali dočkať širokouhlého objektívu, ktorý bude schopný snímať v rozlíšení až 64MPx s clonou ƒ/1,6. Ďalšou zmenou môže byť teleobjektív. Apple by mohlo zvýšiť jeho rozlíšenie na 24MPx a používateľovi ponúknuť 5x optický zoom (50x digitálny zoom). Na záver tu bude ešte ultraširokouhlý objektív, pri ktorom ale neočakávame veľké zmeny. Ponúknuť by mal rozlíšenie 12MPx a 120° zorné pole, čo je v princípe rovnaké, ako dnes.

Takto bude vyzerať iPhone 12 Pro. – svetapple.sk

Hlavnou novinkou bude samozrejme LiDAR skener. Táto technológia funguje, na princípe ToF (Time of Flight). V novom iPade Pro, dokáže snímať priestor a zároveň ho premieňať do 3D podoby priamo v zariadení. V tablete bude primárne slúžiť na profesionálnu prácu (dizajnéri, architekti). V iPhone 12 Pro pomôže predovšetkým pri AR hrách a fotoaparáte.

Táto technológia prináša mimoriadne rozsiahle možnosti, ktoré nebudeme musieť používať iba pri portrétnej fotografii a dokonalom bokeh efekte. Zariadenie by malo vedieť dodatočne doostrovať fotografie po ich vytvorení. Demonštruje to video, ktoré nájdete v tomto článku. iPhone 12 Pro by mohol dobehnúť Samsung a vďaka LiDAR skeneru, ponúknuť funkciu, ktorá umožní natáčať video s rozmazaným pozadím rovnako, ako keď fotíte na portét. No znie to zaujímavo. Čo hovoríte na dizajn?

iphone 12 pro inphographics
iPhone 12 Pro infografika – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -