Tento produkt je pre nás stále relatívne veľkou neznámou. Na Slovensku má len veľmi málo používateľov. Ostatne, podobne je to vlastne po celom svete. Dôvodom je najmä cena, ktorá je niekoľko násobne vyššia ako pri konkurencii. Tento rok by sa to ale mohlo zmeniť.

HomePod sa doteraz neukázal ako úspešný…

Ak vás zaujíma to, aké má predaje HomePod, oficiálnou cestou sa to nikdy nedozviete. Apple toto zariadenie skrýva do odvetvia “Nositeľná elektronika, domácnosť a príslušenstvo”. Už to samo o sebe vypovedá, že to s HomePodom nebude práve rúžové.

Nie je to zlý produkt, len veľmi drahý. Samotné odvetvie, v ktorom sa nachádza urobilo za posledné 3 mesiace 2019 obrat na úrovni 10 miliárd amerických dolárov. Netreba ale zabúdať, že tu spadali aj predaje produktov ako Apple Watch či AirPods. Práve tie boli hlavným “ťahúňom”.

Apple chystá nový HomePod. Bude lepší a lacnejší. Aj na Slovensku? - svetapple.sk
Tento rok príde na trh lacnejší HomePod.

HomePod má podľa analýz len veľmi biedne postavenie na trhu. Dokopy by mal mať oproti konkurencii asi 5%. To je málo. Ako sme už al naznačili, ľuďom technológia vyhovuje. To s čím nie sú “v pohode” je cena HomePodu.

- Reklama -

V čase uvedenia na trh stálo toto zariadenie 349$. Minulý rok sa ale Apple rozhodlo ísť s cenou trochu dole. Zastavila sa na 299$. Je to síce výhodnejšia ponuka, no vzhľadom na konkurenčné produkty, ktoré stoja cca. 49$ je stále úplne mimo.

Lacnejší HomePod na ceste

Agentúra Bloomberg dnes informovala o tom, že predpokladá v tomto roku predstavenie lacnejšieho brata HomePodu. Ten by mohol prísť s omnoho dostupnejšou cenovkou, vďaka čomu by sa rozšíril viac do sveta. Možno nebude obsahovať tak kvalitné technológie a zvuk ako mal pôvodný model, ktorý poznáme už niekoľko rokov (predstavený 2017, v predaji 2018), no stále bude na úrovni, spĺňajúci prísne štandardy Applu.

To znie sľubne. Bližšie detaily síce nepoznáme, no predpokladáme, že ak bude dostupnejší, nájde si k nemu cestu oveľa viac používateľov. Apple je preslávené tým, že rado preháňa. Niekedy to ale neodhadne a preženie príliš. Presne tak tomu bolo aj v tomto prípade…Máte alebo túžite po HomePode? Prečo ste si ho kúpili alebo si ho chcete kúpiť?

Apple chystá nový HomePod. Bude lepší a lacnejší. Aj na Slovensku? - svetapple.sk
Tento rok príde na trh lacnejší HomePod.
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here