Spoločnosť Apple spustila predobjednávky na nový MacBook Pro 14″ s procesorom M1 Pro a M1 Max len pred pár minútami a prvé kusy dorazia ku šťastným zákazníkom už na budúci utorok, 26. októbra 2021.

Predpokladá sa, že o tento počítač bude minimálne zo začiatku predaja vysoký záujem, pretože prináša množstvo zaujímavých noviniek a riešení, ktoré ocenia predovšetkým profesionálni zákazníci.

Pokiaľ ste sledovali Keynote, určite vám neuniklo, že MacBook Pro 14″ nabijete za 30 minút na príjemných 50 % kapacity akumulátora. Potrebovať na to ale zrejme budete výkonnejšiu 96 W nabíjačku, ktorá nie je k dispozícii pre základný model.

Ako je to s nabíjačkami? K dispozícii sú dve verzie

Ak si kúpite najlacnejší MacBook Pro 14″ s procesorom M1 Pro (8 jadrové CPU a 14 jadrové GPU) za 2 249 €, budete sa musieť uspokojiť s o niečo pomalším nabíjaním pomocou 67 W nabíjačky.

Pokiaľ budete chcieť vyššie spomínaný 96 W adaptér, Apple vám ho ponúkne pri konfigurácii za príplatok + 20 €. V samostatnom predaji stojí potom stojí 85 €.

Prečítajte si tiež  Aký je cenový rozdiel medzi procesorom M1 Pro a M1 Max? Prevedení je hneď viacero!

V prípade, že ale zvolíte druhé najslabšie prevedenie procesora M1 Pro s 10 jadrovým CPU a 14 jadrovým GPU, 96 W nabíjačka je dodávaná ako štandard.

Taktiež je dobré podotknúť, že doterajší MacBook Pro s 13″ displejom a procesorom M1 je štandardne dodávaný s 61 W nabíjačkou a tá dokáže sama o sebe doplniť jeho batériu v relatívne krátkom čase. Potvrdzujú to aj naše redakčné testy.

Ani 67 W teda nebude zlá voľba a pravdepodobne to postačí drvivej väčšine používateľov. Profíci však ocenia výkonnejší adaptér a to zrejme aj vzhľadom na spôsob, akým budú používať svoj nový MacBook Pro.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -