Aj vy máte problémy s Wi-Fi pripojením vo vašej domácnosti? Niekedy stačí hrubšia stena a internet môže byť v niektorých častiach bytu nestabilný alebo dokonca nedostupný. Aj keď sa to dá riešiť iným umiestnením Wi-Fi routera, nie je to zárukou funkčného a rýchleho internetu v každej miestnosti. Slovak Telekom si to však uvedomuje a preto sa rozhodol zákazníkom priniesť službu, po ktorej volajú už roky.

Za malý mesačný poplatok rozšírite internetové pripojenie do celej domácnosti, pričom sa môžete spoľahnúť na vysoký výkon a perfektnú konektivitu. Všetko vám navyše pripraví a nainštaluje technik.

Telekom prichádza s mesh zariadeniami 

Takto vyzerá domácnosť, ktorej Wi-Fi je prepojená Mesh zariadeniami. Signál sa dostane do každého zákutia
Takto vyzerá domácnosť, ktorej Wi-Fi je prepojená Mesh zariadeniami. Signál sa dostane do každého zákutia. (zdroj: Linksys)

Pokiaľ ste o nich nikdy nepočuli, mesh zariadenia sú ideálnym riešením na problematické Wi-Fi pripojenie v niektorých častiach bytu alebo domu. Ich rozmery sú zvyčajne malé a vizuálne sa líšia od klasických routerov, ktoré majú svoje pevné miesto poväčšine niekde v obývačke alebo na chodbe.

Takto vyzerá domácnosť, ktorá sa spolieha len na jeden Wi-Fi router bez mesh zariadení. Pripojenie je nedostatočné
Takto vyzerá domácnosť, ktorá sa spolieha len na jeden Wi-Fi router bez mesh zariadení. Dosah je nedostatočný. (zdroj: Linksys)

Mesh zariadenie sa jednoducho nainštaluje do odľahlej časti domácnosti, kde sa spáruje buď s Wi-Fi routerom alebo iným mesh zariadením a následne dokáže poskytnúť komplexné pripojenie všade, kde to zákazník požaduje. Ak teda máte v niektorej izbe, garáži alebo na záchode slabé Wi-Fi pripojenie, doplnková služba od Telekomu to hravo zmení.

Výhodou je tiež to, že o inštaláciu sa postará priamo technik Telekomu, vďaka čomu sa nemusíte obávať problematickej manipulácie s neznámou technológiou.

Mesh zariadenia podporujú najnovšiu technológiu Wi-Fi 6 a zároveň prenosové rýchlosti až do 1000 Mbps pre sťahovanie a odosielanie dát. Limitom môže byť v tomto prípade len skutočná rýchlosť vášho internetového pripojenia, respektíve balíka, ktorý si predplácate.

Služba Wow Wi-Fi je dostupná od 1 € do 9 € 

Telekom ponúka svoju službu Wow Wi-Fi v troch rozličných verziách, pričom samotné varianty sa odlišujú tým, akú rozlohu má domácnosť, ktorú má pokrývať. Zákazníci sa zároveň môžu tešiť na výkonný Wi-Fi router bez ďalšieho príplatku.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Základná služba Wow Wi-Fi M je napríklad vhodná do bytov, ktoré majú menej ako 60 m2. V prípade, že potrebujete pokryť priestory od 61 do 100 m2, vybrať si bude musieť službu Wow Wi-Fi L. No a najnáročnejší spotrebitelia, ktorí hľadajú pokrytie pre 101+ m2 sa budú spoliehať na službu Wow Wi-Fi XL.

Dôležité je tiež upozorniť na to, že ak máte veľkú domácnosť a v rámci služby Wow Wi-Fi XL budete využívať viac ako 3 mesh zariadenia, pripravte sa na ďalší poplatok 1 € / za každé ďalšie zariadenie. Taktiež je rozdiel v tom, či sa v rámci domácnosti spoliehate na klasický optický alebo ADSL / VDSL internet. Služba bude dostupná od 1. augusta 2022.

Ceny pre optický internet:

Wow Wi-Fi (optický internet) Štart Ideál Extra Max
M (do 60 m2) 5 € 3 € 2 € 1 €
L (61-100 m2) 7 € 4 € 3 € 1 €
XL (101+ m2) 9 € 5 € 4 € 1 €

Ceny pre ADSL / VDSL internet:

Wow Wi-Fi (ADSL/VDSL internet) M/M+ Štart/Štart+ L/L+ Ideál/Ideál + XL resp. Max
M (do 60 m2) 5 € 3 € 1 €
L (61-100 m2) 7 € 4 € 2 €
XL (101+ m2) 9 € 5 € 3 €

 

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -