Pokiaľ sa už neviete dočkať na marcové uvedenie iPhonu SE 2 na trh, pravdepodobne by ste mali počítať s tým, že sa jeho dodávka môže v prvých týždňoch značne skomplikovať. Výroba má začať už na budúci mesiac. Ohrozená by ale mohla byť práve kvôli vypuknutí nákazy koronavírusu v Číne. Informuje nás o tom renomovaný zdroj!

Ohrozí koronavírus výrobu iPhonu SE 2?

Mark Gurman z agentúry Bloomberg odkázal svetu, že pokiaľ sa ľudia tešia na nový iPhone SE 2, nemusia sa k nemu dostať tak rýchlo, ako možno očakávali. Dôvodom je stále rastúce nebezpečenstvo a ochorení na koronavírus, ktorý si celosvetovo vyžiadal už viac, ako 200 úmrtí pričom bolo do teraz ohlásených cez 8000 nakazených. Interaktívnu mapu s presnými dátami si môžete pozrieť tu.

Absolútne väčšina zariadení (minimálne zo začiatku) z tohto modelu bude vyrábaná v Číne. Postará sa o tom spoločnosť Foxconn a Pegatron. Prvý menovaný výrobca má svoje haly v meste Zhengzhou. Druhý potom neďaleko Šanghaja. V oboch prípadoch ide o vzdialenosť od epicentra choroby (mesta Wuhan) viac ako 500 kilometrov.

Napriek tomu sa ale epidémia šíri po celej Číne. To znamená, že táto vzdialenosť v podstate nie je až taká smerodajná. Koronavírus sa nachádza aj Šanghaji (128 nakazených) a tiež neďaleko Zhengzhou (v meste Mainland, 352 nakazených). Ostatní analytici v podstate s tvrdením Marka Gurmana súhlasia.

iphone se 2 inphographics
Ohrozí koronavírus výrobu iPhonu SE 2?

Foxconn monitoruje situáciu a dodržiava bezpečnostné opatrenia

Samozrejme ani jedna z oboch firiem nám neprezradila to, či bude alebo nebude vyrábať iPhone SE 2 v dopredu stanovenom termíne. Oficiálne totiž žiaden iPhone SE 2 ešte neexistuje, pretože ho nikto nepredstavil.

Pre firmy sa teda jedná o „veľké tajomstvo“. Napriek tomu už teraz vieme, že produkcia tohto „tajomstva“ má začať v treťom februárovom týždni, aby sa do predaja stihol produkt dostať ešte do konca marca (mesiac, v ktorom má byť oficiálne predstavený).

Foxconn ale médiám odkázal, že celú situáciu ohľadom koronavírusu veľmi podrobne sleduje a zvažuje, aké kroky vo výrobe zavedie. Podľa vyjadrenia sa snaží dodržiavať všetky bezpečnostné odporúčania aby eliminoval šance, že sa bude choroba rozširovať napríklad medzi zamestnancami a podobne. Zdravie človeka je predsa len v tomto prípade najväčšia hodnota, ktorú treba chrániť a na iPhone SE 2 až tak moc nezáleží. Tento prístup sa nám veľmi páči.

Ak sa teda tešíte na iPhone SE 2, skutočne nie je isté, či sa ho dočkáte včas alebo nie. V lepšom prípade sa môže stať, že na začiatku predaja budú chýbať niektoré verzie či už farebné alebo pamäťové. V horšom prípade sa potom môže stať, že budú milióny zariadení po celom svete.

Prečítajte si tiež  watchOS 7 - Detekcia umývania rúk bola vo vývoji celé roky.

Ako ale poznáme Apple výrobu spustí naplno akonáhle to bude možné a hlavne bezpečné. Čakanie teda určite nebude také dramatické. Očakáva sa, že záujem o túto novinku bude obrovský. Firma by mohla predať za prvý polrok 2020 až 20 miliónov kusov. Budete medzi majiteľmi?

iPhone SE 2: How it will look? We made renders.
Ohrozí koronavírus výrobu iPhonu SE 2?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.