Či už chcene, alebo nechcene, spoločnosť Apple si za posledných 20 rokov vybudovala imidž prémiovej značky, pričom iPhony sú niektorými ľuďmi považované aj za akýsi pomyselný symbol bohatstva.

Napriek tomu, že zariadenia so systémom Android majú niekedy vyššie ceny, iPhony sú v dnešnej spoločnosti vnímané ako smartfóny pre ľudí s vycibreným vkusom. Ako však upozorňuje PhoneArena, mnohí miliardári sa radšej prikláňajú k iným zariadeniam.

Webu sa podarilo zistiť, že viacerí z miliardárov, ktorí patria do rebríčka 1 % najbohatších ľudí sveta, sa odchyľuje od hlavného prúdu a výrazne sa prikláňa k vlajkovým lodiam so systémom Android.

Bill Gates je milovníkom „skladačiek“

Bill Gates
Zdroj: Wikipedia / Lukasz Kobus (úprava redakcie)

Začnime mužom, ktorý založil spoločnosť Microsoft a jeho čistý majetok dosahuje približne 124 miliárd amerických dolárov. Aj keď by si Bill Gates mohol kúpiť prakticky akýkoľvek smartfón na svete, vybral si skladací Samsung Galaxy Z Fold 5

Gates zrejme oceňuje inovatívny dizajn a vylepšenia produktivity, ktoré prináša séria Z Fold pre náročných spotrebiteľov. Táto preferencia poukazuje na záľubu vo funkčnosti a špičkových technológiách nad konvenčnými symbolmi statusu. Apple by zrejme mal začať uvažovať nad skladacím iOS zariadením…

Samsung Galaxy Z Fold 5 sa štandardne predáva za 1 599 €, avšak vy ho po kliknutí na tento odkaz získate už za 1 189 €. Nie je teda už ani taký drahý.

Mark Zuckerberg stavil na Samsung Galaxy S23 Ultra 

Mark Zuckerberg
Zdroj: Midjourney

Mark Zuckerberg, ktorý založil sociálnu sieť Facebook ešte v roku 2004 a dnes jeho spoločnosť Meta patrí medzi najhodnotnejšie na svete bol spozorovaný pri používaní telefónu Samsung Galaxy S23 Ultra.

Táto voľba by mohla odrážať preferenciu vlastnenia smartfónu s relatívne tradičným dizajnom, ale s pridanými funkcionalitami, ako je napríklad zabudovaný stylus. Naznačuje to, že Zuckerberg oceňuje kombináciu špičkového výkonu a jedinečných funkcií, pričom sa vyhýba mainstreamovým lákadlám iPhonu v prospech niečoho, čo mu môže prinášať výraznú výhodu v produktivite. Taktiež to však môže byť aj preto, lebo skrátka nechce používať nič od Apple. S touto firmou nemá najlepší vzťah.

Samsung Galaxy S23 Ultra sa štandardne predáva za 1 399 €, avšak vy ho po kliknutí na tento odkaz získate už za 874 €. Nie je teda už ani taký drahý.

Jeff Bezos je v tejto otázke tajnostkár 

Jeff Bezos
Zdroj: Wikimedia / Los Angeles Air Force Base Space and Missile System Center

Do tretice tu máme tretieho miliardára, ktorým nie je nikto iný, ako zakladateľ spoločnosti Amazon Jeff Bezos. Tento muž disponuje majetkom vo výške 190,7 miliardy dolárov, takže patrí medzi najbohatšie osoby na svete. Napriek tomu si však veľmi dobre dokáže ustrážiť svoje súkromie. O Bezosovi nie je známe ani to, aký presne smartfón používa.

Prečítajte si tiež  Apple vydalo iOS 12.4.4. Myslí aj na používateľov starších modelov.

Existujú však špekulácie, ktoré naznačujú, že je to skôr Android, ako iOS. Zahraničné média konkrétne hovoria buď o smartfóne zo série Google Pixel alebo Samsung Galaxy.

Elon Musk má iPhone 

Elon Musk
Zdroj: Midjourney

Aj keď ani Elon Musk nepatrí medzi tých miliardárov, ktorí by mali najlepší vzťah ku spoločnosti Apple, tento muž s celkovým majetkom presahujúcim 204 miliárd amerických dolárov je fanúšikom jej technológii.

Musk sa na verejnosti ukázal viackrát, ako drží iPhone v ruke a pravidelne pri tom striedal aj jednotlivé generácie. Môžeme predpokladať, že v súčasnosti sa preto v jeho vrecku nachádza najnovší iPhone 15 Pro, ktorý je dostatočne technologicky nabitý a tiež bezpečný aby vyhovoval všetkým Muskovým potrebám.

Miliardári nechcú podľahnúť mainstreamovej kultúre iPhonov

Technologické preferencie najbohatších jednotlivcov na svete odhaľujú, že preferujú skôr zariadenia s operačným systémom Android. Tento fakt je pravdepodobne motivovaný túžbou po inováciách, funkčnosti a možno aj trochou rebélie voči mainstreamovej kultúre iPhonov.

Zatiaľ čo iPhone zostáva medzi celebritami a širokou verejnosťou populárny ako prémiový tovar, elitné 1 % nám ukazuje, že smartfón je viac než len jeho statusový symbol, a namiesto toho sa rozhoduje pre zariadenia, ktoré zodpovedajú ich osobným a profesionálnym potrebám.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -