Technologický gigant vytvoril „must-have“ produkt. Aj tak by sa dala definovať aktuálna situácia na trhu s mobilnými zariadeniami. Apple musí navýšiť objednávky VCSEL čipov pre LiDAR skener, ktorý obsahuje iPhone 12 Pro. Dôvodom je nečakaný záujem.

iPhone 12 Pro je pre ľudí veľkým lákadlom

Ťažko povedať, či to spôsobil nádherný hranatý dizajn v kombinácii s nerezovou oceľou (vo viacerých farbách) a matným sklom alebo špičkové technológie v oblasti fotoaparátov. Nech už je to akokoľvek, iPhone 12 Pro je pre budúcich zákazníkov veľmi atraktívny. Nečakaný záujem prekvapil aj spoločnosť Apple.

Dnes sa objavili správy, ktoré naznačujú, že firma musela navýšiť objednávky VCSEL čipov pre LiDAR skener. Aj to je dôvod, prečo sa dodacie lehoty v priebehu niekoľkých dní predĺžili o 2-3 týždne. Celosvetové výrobné kapacity produkujú ako na bežiacom páse, no evidentne to nestačí.

Podľa dostupných informácií bolo Apple lepšie pripravené na začiatok predaja štandardného iPhonu 12 so 6,1″ displejom. Po technickej stránke je síce o niektoré veci „ochudobnený“, no z nášho pohľadu ponúka veľa medzigeneračných vylepšení, ktoré sú taktiež zaujímavé. Nie každému sa oplatí investícia do tej drahšej verzie, no to už je na individuálnom posúdení jednotlivcov.

Na základe predajov iPhonu 12 Pro sa teraz očakáva, že výrobcovia špeciálnych komponentov budú musieť o niečo viac zabrať, aby nasýtili dopyt. Dôležité je tu dodať, že VCSEL čipy sa neinštalujú len do LiDAR skeneru ale aj do predného výrezu pre Face ID.

Sme veľmi zvedaví na dostupnosť po 13. novembri, kedy sa iPhone 12 (vo všetkých štyroch verziách) začne predávať aj u nás na Slovensku. Medzi prvými ho naskladní autorizovaný predajca m:zone. Už dnes si môžete na jeho stránkach vyplniť formulár cez tlačidlo „Mám záujem“. Do ktorej verzie pôjdete vy?

zdroj

Prečítajte si tiež  iPhone 12 - Nový únik informácií. Potešia vás...
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.