Len nedávno sme priniesli zoznam tých najlepších seriálov na platforme Apple TV+. Dnes sa pozrieme na filmy, ktorých tu síce nie je mnoho, no za to sú veľmi kvalitné. Ešte upozorníme, že sa nejedná o rebríček a poradie je úplne náhodné.

Fireball: Visitors from Darker Worlds

Žáner: Dokumentárny

Nový dokumentárny film z réžie Wernera Herzoga vás vezme na úžasnú cestu naprieč planétou a vesmírom. Dozviete sa, aký vplyv mali meteority a kométy na starodávne náboženstvá, kultúry a ľudskú predstavivosť. Fireball je zbierkou vedeckých a kultúrnych medailónikov.

Hrajú: Werner Herzog, Jan Braly Kihle, Jon Larsen 

Greyhound: Bitka o Atlantik

Žáner: Akčný / Dráma / Historický

Ernest Kraus, neskúsený veliteľ amerického námorníctva, sa ocitá v nebezpečnej misii. Jeho úlohou je dopraviť Spojenecký konvoj, ktorý pozostáva z tridsatich-siedmich ľodí, naprieč Atlantickým oceánom. Na lodiach sa nachádzajú tisíce vojakov a zásoby pre spojenecké jednotky. Film je inšpirovaný skutočnými udalosťami z druhej svetovej vojny.

Hrajú: Tom Hanks, Elisabeth Shue, Stephen Graham 

On the Rocks

Žáner: Komédia / Dobrodružný / Dráma

Mladá mama Laura má podozrenie, že jej manžel Dean má milenku. Svoje pochybnosti zverí otcovi Félixovi, ktorý jej poradí, aby Deana začala sledovať. Dôkazy vyzerajú podozrivo, no čoskoro zistí, že nič nie je také ako sa zdá.

Hrajú: Bill Murray, Rashida Jones, Marlon Wayans

The Banker

Žáner: Dráma

Bernard a Joe sú dvaja Afroameričania, ktorí sa na ceste za svojim snom stretávajú s prekážkou vo forme rasizmu. Spoločne presvedčia Matta, bohatého belocha, aby sa stal ich spoluinvestorom. Vďaka tomu sa im naskytne príležitosť vstúpiť na trh s nehnuteľnosťami. Príbeh sa odohráva v 60. rokoch 20. storočia.

Hrajú: Anthony Mackie, Samuel L. Jackson, Nicholas Hoult

Bruce Springsteen’s Letter to You

Žáner: Dokumentárny

Toto dokumentárne dielo vám umožní nahliadnuť do kreatívneho procesu tvorby nového rovnomenného albumu Bruca Springsteena a E Street Bandu. Uvidíte zábery zo štúdia a aj archívne zábery, ktoré doposiaľ neuzreli svetlo sveta.

Hrajú: Roy Bittan, Nils Lofgren, Patti Scialfa  

Prečítajte si tiež  Návod: Ako vypnúť dvojité hlásenie rovnakej správy na iPhone
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.