Beeper ponúka 15 chatovacích apiek

Aplikácia Beeper pochádza od tímu spoločnosti Pebble, vrátane bývalého generálneho riaditeľa, Erica Migicovského. Jej hlavnou úlohou je integrácia širokej škály služieb, určených na komunikáciu cez platformy WhatsApp, SMS, Signal, Telegram, Slack, Twitter, Skype, Hangouts, Discord, Instagram, Facebook Messenger a dokonca aj iMessage.

Ak sa pýtate, ako je to vzhľadom na prísne zabezpečenie zo strany Applu možné, odpoveď je jednoduchá. Napriek tomu, že vývojári hovoria o špeciálnych trikoch, v skutočnosti za tým stojí nutnosť používania počítača Mac.

Ten musí byť za každých okolností online ako „most“, aby ste mohli komunikovať cez iMessage napríklad na Androide alebo Windowse. Tvorcovia taktiež uvádzajú, že všetko je možné aj cez Jailbreaknutý iPhone, avšak to pravdepodobne riskovať nechcete.

Aplikácia bola postavená na otvorenom protokole Matrix Messaging a jej krátkodobým cieľom je uľahčiť chatovanie a komunikáciu zjednotením služieb. Autori však majú s Beeporem oveľa väčšie plány, ktorých sa dočkáme v blízkej budúcnosti. Nechajme sa prekvapiť.

Menej potešujúca informácia je, že Beeper bude stáť až 10$ mesačne, čo je relatívne vysoká čiastka. Podpory sa dočkáme na platforme macOS, Windwos, Linux, iOS a Android. Páči sa vám takýto nápad? Dajte nám vedieť v komentároch.

Prečítajte si tiež  Apple Headset je už vo výrobe. Predstavenie na WWDC 2023 je prakticky isté
Môže ťa zaujímať
- Reklama -