Pokiaľ máte Apple Watch, sledovanie spánku môže byť vaša nová „zábavka“. Je fascinujúce sledovať to, čo naše telo robí aj popri tom, ako snívame. V Cupertine už pracujú na vlastnom riešení pre Apple Watch. To by mohlo doraziť už tento rok. Zatiaľ si však budeme musieť vystačiť s aplikáciami, ktoré si môžeme do hodiniek nainštalovať. Toto sú 4 najlepšie z nich!
6Aplikácie na sledovanie spánku tu sú už roky, treba ich ale vedieť používať
Hoci ste o tom možno nevedeli, softvéru, ktorý vám dokáže v tomto smere pomôcť je na App Store skutočne veľa. Týka sa inteligentných hodiniek ale aj iPhonu. V tomto článku sa budeme venovať predovšetkým rokmi overeným a populárnym appkám, ktoré vedia merať dáta najpresnejšie.
Ešte pred tým sa však musíte naučiť, ako ich používať spolu s Apple Watch. Predsa len majú tieto hodinky slabšiu výdrž batérie a v noci počas spania ich skôr nechávame na nabíjačke ako na ruke. Ako teda celú situáciu riešiť tak, aby sme mali ráno dosť energie na celý deň a zároveň sme si mohli aj skontrolovať spánok? Takto!
Nabíjanie hodiniek budete musieť dopredu plánovať.
Ešte pred tým ako začnete na Apple Watch sledovať svoj spánok, musíte si dobre naplánovať to, kedy budete hodinky nabíjať. Poznáme dva základné spôsoby. Buď to urobíte tesne pred spaním alebo potom ráno po tom, ako sa zobudíte.
Vhodné je, keď máte nabíjačku umiestnenú niekde v blízkosti postele. Hodinky na ňu položíte podvedome a automaticky. Vôbec nič neriešite a ani vás to nevyrušuje…
Z mojej osobnej skúsenosti sa oveľa viac oplatí nabíjať hodinky pred spaním. Jednoducho ich o 20:00 položíte na nabíjačku a o 21:00-21:30 máte 100%. Potom ich zase umiestnite na ruku a môžete ísť spať.
Hoci budú činné počas celej noci, v skutočnosti vám za tých 6-8 hodín ubudne len niečo okolo 10%. Ráno sa teda zobudíte s hodinkami na ruke, ktoré majú stále 90% baterky. To vám bude stačiť minimálne do večera ak nie do polovice ďalšieho dňa…
Akonáhle si na túto činnosť človek zvykne, bude to pre neho rutina tak ako pre mňa. Každý si ale musí stanoviť svoj vlastný „plán“, ktorý začne pravidelne používať každý deň. Po týždni už je to tak automatické, že vás to jednoducho nevyrušuje..
Ešte dodám, že možnosť nabíjania ráno po tom ako sa zobudím nevyužívam z jedného dôvodu. Nerobilo by mi to samozrejme problém. Ak by som sa zobudil s hodinkami, ktoré majú povedzme 50% baterky, do tej hodinky kým odchádzam do práce alebo do školy majú cca. hodinu na to aby dosiahli 100% (čo samozrejme stihnú).
Problém je však to, že samotné hodinky zo zásady z nočného stolíka zabudnem zobrať. Presne preto som časom aplikoval metódu, kedy ich nabijem pred spaním. Osvedčila sa mi lepšie…