Aj keď rodičia deťom dovolia sťahovať a nakupovať hry do svojich mobilných zariadení, treba si vždy dávať pozor na to, aby to ratolesti neprehnali. Svoje o tom vie aj čínska rodina, v ktorej len 13 ročne dievča minulo týmto spôsobom cez 450 000 juanov. V prepočte ide o čiastku na úrovni 60 tisíc eur.

Ako informuje portál PhoneArena, dieťa na to využilo debetnú kartu svojej mamy, pričom tá si po čase všimla, že jej na bankovom účte zostalo len 7 centov. Matku však na všetko musel upozorniť učiteľ z internátnej školy, kde jej dcéra študovala, pretože sa mu zdalo, že začala byť závislá na platených mobilných hrách.

Vyššie spomenutú čiastku peňazí dieťa dokázalo minúť od januára 2023, pričom cca 16 tisíc eur padlo na herné účty a zvyšok na in-app nákupy.

Dievča uviedlo, že nevie, odkiaľ peniaze na hry pochádzajú, no zároveň si bola vedomá, že debetnú kartu svojej mamy prepojila s telefónom. Rovnako tak odstránila záznamy o transakciách, aby skryla svoje obrovské výdavky. Matka naopak urobila chybu, keď svojej dcére v minulosti prezradila heslo, pomocou ktorého si mala kúpiť iba jednu hru.

Peniaze posielala aj spolužiakom, matka reagovala nasledovne

Napokon sa ukázalo, že 13 ročné dievča posielalo peniaze aj svojim spolužiakom. Tí si totiž všimli, že začala míňať veľa v mobilných hrách a preto ju začali otravovať.

Ako neskôr spomenula, pokiaľ by to neurobila, pravdepodobne by sa ich nezbavila. V čase keď sa toto všetko dialo si vraj neuvedomovala, o akú veľkú čiastku rodinu pripravila.

Dievča sa tiež bálo povedať učiteľke, že ju spolužiaci otravujú, pretože tá by túto informáciu prezradila rodičom a tí by sa na ňu hnevali. Celý príbeh zaznamenala spravodajská stanica Elephant News a po zverejnení na sociálnej sieti Weibo ho videlo viac ako 140 miliónov ľudí.

Loopi Eco Case
Reklama

Matka bola samozrejme z celej situácie nesmierne šokovaná a sklamaná. V reportáži uviedla, že si nikdy nemyslela, že by len 13-ročné dievča mohlo urobiť takúto šialenú vec.

Zároveň uviedla, že sa pokúsila kontaktovať herné spoločnosti, v ktorých jej dcéra minula tisíce eur, aby jej vrátili aspoň časť peňazí. Napokon však zdôraznila, že celú čiastku sa jej zďaleka nepodarilo získať späť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here