Aj keď Samsung len relatívne nedávno predstavil svoj smartfón Galaxy S23 Ultra (dostupný od 1059 €), v súčasnosti už tvrdo pracuje na nástupcovi. Firma sa zameriava na vývoj jednotlivých komponentov, ktoré by mohli zariadenie zlepšiť. Ako informuje GSMArena, Samsung Galaxy S24 Ultra by mohol dostať batériu, ktorej technológia bude prevzatá z elektromobilov. Závidieť mu ju bude aj Apple a jeho iPhone.

Kórejský internetový portál The Elec vo svojej najnovšej správe tvrdí, že divízia spoločnosti Samsung s označením SDI, ktorá sa zaoberá skúmaním a vývojom akumulátorom, sa snaží priniesť najmodernejšie „naskladané“ batérie z elektrických vozidiel do smartfónov.

Rozdiel, oproti štandardným akumulátorom nie je v chemickom obsahu, ale v spôsobe usporiadania jednotlivých batériových článkov, vďaka čomu je možné bezpečne zvýšiť ich hustotu. V praxi to znamená, že sa do jednej batérie zmestí väčšie množstvo energie pri zachovaní rovnakých rozmerov.

Dnes používa podobnú technológiu napríklad automobilka Audi vo svojom modeli Q8 e-tron. Jeho akumulátor má kapacitu až 114 kWh, čo vozidlu zabezpečuje veľmi slušný dojazd.

Čínska spoločnosť CATL však dokázala posunúť hranice ešte ďalej a medzičasom predstavila batériu s kapacitou až 140 kWh. Niektorým vozidlám by to mohlo zaistiť dojazd až 1 000 kilometrov na jedno nabitie.

Samsung Galaxy S24 Ultra môže mať najlepšiu výdrž v porovnaní s konkurenciou 

iPhone 14 Pro Max vs Samsung Galaxy S23 Ultra
Zdroj: SuperSaf

Samotná správa konkretizuje aj to, že Samsung Galaxy S24 Ultra by mal vďaka novým technológiám disponovať až 5 500 mAh batériou, vďaka čomu sa jej hustota zvýši o cca 10%.

Aktuálna generácia Galaxy S23 Ultra má kapacitu 5 000 mAh a aj keď mala veľmi blízko k víťazstvu, veľmi tesne ju v oblasti výdrže porazil iPhone 14 Pro Max, ktorý sa spolieha na výrazne menší, iba 4 323 mAh akumulátor.

Dá sa teda predpokladať, že pokiaľ sa tieto úniky stanú realitou, Samsung bude mať v roku 2024 vlajkovú loď s tou najlepšou výdržou batérie na svete, pokiaľ budeme brať do úvahy štandardné vlajkové lode všetkých ostatných výrobcov vrátane Apple.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Watch: Nepotrebujete ich ale...
Môže ťa zaujímať
- Reklama -