Komunikačná platforma WhatsApp patrí medzi najpopulárnejšie sociálne siete na svete s niekoľkými miliardami aktívnymi používateľmi na dennej báze. Spoločnosť Meta, pod ktorú WhatsApp spadá, prináša jej pravidelné aktualizácie zamerané na opravu chýb a bezpečnosť. Aby ale všetko fungovalo na sto percent, teraz sa firma podľa portálu Gizchina rozhodla pre ráznu zmenu. Ak ju budete ignorovať, môžete prísť o účet.

WhatsApp konkrétne zakazuje používateľom, aby sa do služby zapájali skrz neoficiálne aplikácie, ktoré sú dostupné na zariadeniach s operačným systémom Android. Práve tie používa na firemných smartfónoch aj veľa Apple fanúšikov a preto je toto varovanie na mieste aj na našej stránke.

Dôvod, prečo Meta nechce, aby ste používali modifikované verzie WhatsAppu je vlastne úplne jednoduchý. Aj keď vám ponúknu nové užitočné funkcie, treba myslieť na to, že prinášajú obrovské bezpečnostné riziko. Netýka sa to navyše len vás ale aj spoločnosti Meta. Tá preto začala prijímať prísne opatrenia.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

LOOPI
REKLAMA

Používate neoficiálny WhatsApp? Prídete o účet

Tím sociálnej siete WhatsApp konkrétne spustil varovanie, že ak budete používať neoficiálne alebo upravené verzie aplikácie WhatsApp, bez ľútosti odstráni váš účet, čím vám môže spôsobiť problémy. Keďže sa platforma spolieha na end-to-end šifrovanie, prísť môžete o všetky svoje konverzácie a kontakty. To určite nechcete.

Dobrou správou ale je, že samotný účet vám nezmizne zo dňa na deň. WhatsApp ľudí používajúcich neoficiálnu apku najskôr upozorní, že ich konto bolo dočasne pozastavené. Ak to ale nebude stačiť, celý účet môže byť vymazaný natrvalo.

Ak teda vo svojom mobilnom zariadení, tablete alebo počítači využívate neoficiálnu verziu aplikácie WhatsApp, určite by ste nemali čakať na to, kým vám platforma narobí problémy. Oficiálna verzia je totiž úplne zadarmo a preto sa na ňu oplatí prejsť v čo najkratšom čase!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here