Pokiaľ ste fanúšikmi nositeľnej elektroniky, dnes máme pre vás správu, ktorá vás možno nepoteší. Ako informuje spoločnosť Google na svojej oficiálnej stránke, firma Fitbit, ktorú v minulosti kúpila, prestala vo vybraných európskych krajinách predávať svoje produkty.

Oficiálna správa však zdôrazňuje, že používatelia sa v súčasnosti vôbec nemusia báť, pretože Fitbit bude aj naďalej podporovať všetky produkty, ktoré vlastnia pomocou pravidelných aktualizácií softvéru a bezpečnostných aktualizácií. Rovnako odchod z viacerých európskych trhov nezmení plnenia záruky alebo fungovanie zákazníckeho servisu.

Slovensko je žiaľ jednou z krajín, ktorú Fitbit oficiálne opúšťa, no zďaleka nie sme jediní. Týmto rozhodnutím sú ovplyvnené aj ďalšie štáty, ako napríklad: Chorvátsko, Česká republika, Estónsko, Maďarsko, Lotyšsko, Litva, Luxembursko, Poľsko, Portugalsko a Rumunsko.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Fitbit tiež uvádza, že automatická obnova členstiev Fitbit Premium zakúpených na internetových stránkach fitbit.com v uvedených krajinách prestala platiť už od 24. októbra 2023. Pokiaľ ste to stihli skôr, prístup k funkciám Fitbit Premium budete mať až do skončenia súčasného fakturačného obdobia plus ďalších 30 dní bez ďalších poplatkov.

Po uplynutí tejto lehoty sa vás účet automaticky prepne na základnú službu a už ho nebude možné týmto spôsobom obohatiť prémiovými funkciami.

Dobrou správou ale je, že ak si stiahnete mobilnú aplikáciu, tu sa budete môcť na rozdiel od webu fitbit.com opäť prihlásiť na odber balíka Premium.

Fotbit vo svojej správe neuviedol dôvod, prečo sa rozhodol stiahnuť svoje produkty z viacerých európskych trhov, no predpokladať môžeme, že je to z dôvodu veľmi nízkeho záujmu a slabých predajov.

Uvidíme, ako sa bude v budúcnosti dariť tejto značke, do ktorej v minulosti spoločnosť Google vkladala veľké nádeje a ešte v roku 2021 ju kúpila za 2,1 miliardy dolárov. Nechajme sa prekvapiť.

Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone vytláča Android z trhu!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.