Elon Musk má po zmenách na sociálnej sieti Twitter samé problémy. Ako informuje portál SkyNews, najnovšie mu pohrozila už aj Európska únia. Pokiaľ nebude dodržiavať prísne pravidlá týkajúce sa moderovania obsahu, Twitter môže byť v jej členských krajinách úplne zablokovaný.

A pokiaľ hľadáte Apple zariadenia za bezkonkurenčné ceny, vyskúšajte nášho partnera iSpot. E-shop ponúka aj zľavy, vďaka ktorým ušetríte stovky eur.

Nové varovanie môže byť podľa zahraničných novinárov súčasťou začínajúceho regulačného boja, v ktorom sa bude rozhodovať o budúcnosti obľúbenej platformy sociálnych médií v Európe. Samotnú informáciu pritom zverejnil priamo šéf priemyslu EÚ Thierry Breton potom, ako sa v stredu stretol s Elonom Muskom.

Najbohatšiemu mužovi sveta osobne oznámil, že musí dodržiavať zoznam prísnych pravidiel, ktoré sú stanovené v novom zákone EÚ o digitálnych službách. Z Twitteru sa bude musieť stať spoločnosť s transparentnými pravidlami pre používateľov a platforma tiež bude musieť posilniť moderovanie obsahu, chrániť slobodu prejavu, bojovať proti dezinformáciám a obmedziť cielenú reklamu.

Cieľom tohto prelomového zákona je stanoviť celosvetový štandard toho, ako musia technologickí giganti dohliadať na obsah na internete.

Elon Musk začal so zmenami hneď v prvý deň nástupcu do Twitteru. Nie všetky sú však považované za „dobrý nápad“

Musk Twitter
Zdroj: Esquire.com

Netreba pri tom zabúdať, že Twitter fungoval dlhodobo bez problémov, až kým doň pred mesiacom nenastúpil Elon Musk, ktorý ho kúpil za 44 miliárd dolárov (cca 41,88 miliárd eur) a začal robiť veľké zmeny.

Jedným z prvých krokov bolo vyhodenie približne polovice z 8 000 zamestnancov, do ktorých spadalo aj 15 % ľudí pracujúcich na oddelení dôvery a bezpečnosti. Musk tiež nariadil obnoviť predtým zakázané účty bývalému americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi, pričom rozhodnutie nechal na svojich sledovateľov na základe ankety.

Podobne ako Donald Trump, obnovenia účtu sa dočkal aj americký rapper Kanye West, ktorý bol na Twitter pôvodne zablokovaný pre svoje antisemitské výroky. Minulý týždeň Musk oznámil, že pozastaveným účtom na Twitteri udelí „amnestiu“ – čo odborníkov podnietilo k predpovedi nárastu obťažovania, nenávistných prejavov a dezinformácií. Uvidíme, ako sa bude celá situácia vyvíjať ďalej.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Má Apple problém? Z hliníkového šasi iPhonu 12 a ďalších modelov mizne farba!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -