Ako informuje portál The Verge, spoločnosť Twitter oznámila svojim zamestnancom, že od piatka 4. novembra 2022 začne výrazne redukovať ich počet. Elon Musk tak začína s čistkami, ktorých sa obávajú mnohí manažéri aj inžinieri.

Elon vlastní sociálnu sieť v podstate len týždeň, no prakticky okamžite sa pustil do zmeny spôsobu fungovania celej firmy a taktiež prepracovania jej produktovej mapy.

- Reklama -

Jeho cieľom je okrem výrazného šetrenia nákladov aj zvýšenie počtu platiacich účtov, aby Twitter na konci dňa zarábal z reklamy len 50 percent a o zvyšok sa postarali používatelia.

Ako dopĺňa The Verge, zamestnanci dostanú dnes ráno e-mail s potvrdením, či boli prepustení alebo nie. Rovnako tak dal Elon Musk zamknúť kancelárie, aby sa do nich pracovníci dočasne nemohli dostať.

Elon Musk nechce, aby sa o jeho plánoch hovorilo v médiach 

Musk Twitter
Zdroj: Esquire.com

„Uznávame, že je to neuveriteľne náročná skúsenosť, ktorou si treba prejsť, či už vás to zasiahne alebo nie,“ píše sa v internet správe spoločnosti Twitter.

Text ďalej pokračuje, „Ďakujeme, že naďalej dodržiavate zásady Twitteru, ktoré vám zakazujú diskutovať o dôverných informáciách spoločnosti na sociálnych médiách, v tlači alebo inde.“

Twitter má až 7 500 zamestnancov. Stačí mu vraj polovica  

Elon Musk
Zdroj: Businessinsider

Doposiaľ v spoločnosti Twitter pracovalo zhruba 7 500 zamestnancov, no podľa uniknutých správ by sa ich počet mohol znížiť na polovicu.

Elon Musk už dávnejšie uviedol, že sociálna sieť má v súčasnosti vyššie náklady než príjmy, čo určite nie je ideálna situácia. Na to, aby bola spoločnosť naďalej životaschopná musí urobiť zmenu a tou je aj nepopulárne opatrenie v podobe prepúšťania.

S výberom ľudí, ktorí už nie sú vhodní na to, aby pracovali pre Twitter, pomáhajú údajne manažéri zo spoločnosti Tesla. Tých si Elon Musk privolal hneď v prvý deň svojho príchodu do Twitteru.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.