Ako informuje portál The Verge, spoločnosť Twitter oznámila svojim zamestnancom, že od piatka 4. novembra 2022 začne výrazne redukovať ich počet. Elon Musk tak začína s čistkami, ktorých sa obávajú mnohí manažéri aj inžinieri.

Elon vlastní sociálnu sieť v podstate len týždeň, no prakticky okamžite sa pustil do zmeny spôsobu fungovania celej firmy a taktiež prepracovania jej produktovej mapy.

Jeho cieľom je okrem výrazného šetrenia nákladov aj zvýšenie počtu platiacich účtov, aby Twitter na konci dňa zarábal z reklamy len 50 percent a o zvyšok sa postarali používatelia.

Ako dopĺňa The Verge, zamestnanci dostanú dnes ráno e-mail s potvrdením, či boli prepustení alebo nie. Rovnako tak dal Elon Musk zamknúť kancelárie, aby sa do nich pracovníci dočasne nemohli dostať.

Elon Musk nechce, aby sa o jeho plánoch hovorilo v médiach 

Musk Twitter
Zdroj: Esquire.com

„Uznávame, že je to neuveriteľne náročná skúsenosť, ktorou si treba prejsť, či už vás to zasiahne alebo nie,“ píše sa v internet správe spoločnosti Twitter.

Text ďalej pokračuje, „Ďakujeme, že naďalej dodržiavate zásady Twitteru, ktoré vám zakazujú diskutovať o dôverných informáciách spoločnosti na sociálnych médiách, v tlači alebo inde.“

Twitter má až 7 500 zamestnancov. Stačí mu vraj polovica  

Elon Musk
Zdroj: Businessinsider

Doposiaľ v spoločnosti Twitter pracovalo zhruba 7 500 zamestnancov, no podľa uniknutých správ by sa ich počet mohol znížiť na polovicu.

Elon Musk už dávnejšie uviedol, že sociálna sieť má v súčasnosti vyššie náklady než príjmy, čo určite nie je ideálna situácia. Na to, aby bola spoločnosť naďalej životaschopná musí urobiť zmenu a tou je aj nepopulárne opatrenie v podobe prepúšťania.

S výberom ľudí, ktorí už nie sú vhodní na to, aby pracovali pre Twitter, pomáhajú údajne manažéri zo spoločnosti Tesla. Tých si Elon Musk privolal hneď v prvý deň svojho príchodu do Twitteru.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Prečítajte si tiež  Elon Musk chystá ďalšiu zmenu pre Twitter. Týka sa limitu znakov v tweetoch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here