Sociálna sieť Facebook, ktorá aktuálne spadá pod spoločnosť Meta, priznala závažný problém, ktorým trpela bližšie neurčenú dobu. Ako informuje portál Wccftech, niektorým používateľom to mohlo narobiť poriadne komplikácie. Bez ich vedomia Facebook rozposielal nechcené žiadosti o priateľstvo.

Na celý problém upozornil novinár Oliver Cragg prostredníctvom svojho Twitteru. Na krátkom videu, ktoré bolo nahraté na mobilnom zariadení s operačným systémom Android jasne vidieť, že potom, čo navštívil niekoho profil, ktorý nemal v priateľoch, sa z jeho zariadenia automaticky odoslala žiadosť.

Táto chyba mohla spôsobiť nepríjemnosti najmä tým ľuďom, ktorí si na Facebooku overujú informácie na cudzích profiloch, alebo profiloch ľudí, ktorých poznajú, no nechcú ich mať v priateľoch. Ich žiadosť mohla putovať účtom, s ktorými si neprajú byť v bližšom kontakte.

Meta chybu opravila. Veľa informácií ale neprezradila  

Samotná chyba začala byť riešená bezprostredne potom, ako bola medializovaná. Hovorca spoločnosti Meta sa ku celej téme vyjadril s tým, že ju spôsobila nedávna aktualizácia aplikácie Facebook.

Žiadosti o priateľstvo mali byť omylom odosielané len krátky čas, kým si tento problém nevšimli softvéroví inžinieri a rýchlo ho neopravili.

Meta podľa vlastných slov všetko napravila a automatické odosielanie žiadostí o priateľstvo zastavila. Zároveň sa ospravedlnila všetkým používateľom za nepríjemnosti, ktoré to mohlo spôsobiť.

Ak ste teda v poslednej dobe „potajomky“ navštívili niekoho profil, môže sa stať, že mu doteraz v upozorneniach svieti žiadosť o priateľstvo.

Žiaľ Meta nekonkretizovala, či chybou trpeli len zariadenia s operačným systémom Android, alebo aj používatelia s iOS, macOS, Windows a podobne. Dajte nám vedieť do komentára, či ste sa s tým nestretli aj vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Prečítajte si tiež  Kvôli chybe 53 chcú žalovať Apple špičkové advokátske kancelárie!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -