Aktualizovaný článok o nové ceny (21. apríl 2024)

S blížiacim sa dátumom 21. mája dôjde na Slovensku k významnej zmene v oblasti streamovacích služieb. HBO Max, obľúbená platforma Slovákov, sa transformuje na novú službu s názvom Max, ktorá sľubuje rozšírený obsah vrátane športových prenosov a dokonca aj vysielania Olympijských hier.

S príchodom Max sa zavedú dve hlavné tarify predplatného, ktoré žiaľ budú o niečo drahšie ako dnes. Štandardný balík za 7,99 € / mesačne ponúka FullHD obsah, možnosť súbežného sledovania na dvoch zariadeniach a 30 stiahnutí pre offline sledovanie.

Drahší Premium balík, ktorého cena zatiaľ nebola oznámená, zahrnie 4K obsah, sledovanie na troch zariadeniach súčasne a až 100 stiahnutí pre offline sledovanie. Rovnako žiaľ nepoznáme ceny ani za športový doplnok. Max ich zverejní až neskôr.

Koľko dnes stojí HBO Max? 

Súčasní predplatitelia služby HBO Max budú automaticky prenesení do balíka Standard, čo pre nich znamená zvýšenie mesačnej platby z pôvodných 6,99 € na 7,99 € a ročné zvýšenie z 54,99 € až na 79,99 €. V praxi to znamená, že takáto dlhšia jednorazová platba sa oplatí o čosi menej. Pre ľudí bude až o 25 € / ročne drahšia, ako dnes.

HBO však zdôrazňuje, že nové ceny reflektujú vylepšenia obsahu a funkcionalít, ako aj investície do rozvoja platformy. Platforma tiež potvrdila, že zákazníci, ktorí sú nespokojní s novým cenovým nastavením budú mať možnosť svoje predplatné kedykoľvek bezplatne zrušiť.

Tento krok je súčasťou širšej expanzie Max do Európy, ktorá začala už v minulom roku v USA a postupne sa rozširuje do ďalších regiónov.

Pôvodný článok s ďalšími podrobnosťami (22. marec 2024)

Spoločnosť Warner Bros. Discover dnes prostredníctvom tlačovej správy oznámila, že jej rozšírená streamovacia služba Max, ktorá nahradí v ponuke HBO Max, bude spustená v prvých európskych krajinách už od 21. mája. Max po prvýkrát spája programy z HBO Max, pútavú zábavu z reálneho života od Discovery a všetky prvotriedne športy z prémiovej služby Eurosport, aby vytvoril kompletný divácky zážitok pre celú domácnosť.

Dňa 21. mája bude Max dostupný v severských krajinách, na Pyrenejskom polostrove a v strednej a východnej Európe. Tesne po ňom bude nasledovať spustenie v Poľsku, Holandsku, Francúzsku a Belgicku.

JB Perrette, generálny riaditeľ a prezident divízie Global Streaming & Games spoločnosti Warner Bros. Discovery, ktorý oznámil uvedenie Max na televíznom festivale Series Mania, povedal: „Max je domovom streamingu spoločnosti Warner Bros. Discovery a nadväzuje na naše dlhoročné dedičstvo v Európe, pričom na jednom mieste spája neuveriteľnú šírku a hĺbku zábavy z našich služieb a sietí, ktorá definuje kultúru. Bezkonkurenčný obsah, ktorý na Maxe máme, od „Rodu draka“ až po Olympijské hry Paríž 2024 a ďalšie, znamená, že bez ohľadu na vašu náladu alebo príležitosť, Max ponúka vždy a pre každého niečo skvelé.“

Prečítajte si tiež  Rod Draka prekonáva na Slovensku a v Česku rekordy. Je to najpopulárnejší štart seriálu v histórii HBO a HBO Max

Max ponúkne filmy, seriály, dokumenty, ale aj Olympijské hry v Paríži 2024

HBO Max
Zdroj: Max

Spustenie služby Max v Európe je poznačené návratom očakávaného originálneho seriálu HBO „House of the Dragon“, ktorý má premiéru 17. júna 2024. Max prinesie do Európy nový zážitok zo streamovania s viac ako dvojnásobným množstvom obsahu, ktorý je v súčasnosti dostupný na HBO Max.

Toto leto bude zároveň Max jediným miestom, kde bude možné streamovať každý živý okamih z Olympijských hier v Paríži 2024 v 25 európskych krajinách. Paríž 2024 bude zahrnutý vo všetkých predplatiteľských plánoch, čo zabezpečí, že všetci zákazníci získajú kompletný prístup k najväčšiemu športovému podujatiu na svete.

Predplatitelia si budú môcť vychutnať aj širokú škálu kvalitnej zábavy s filmami od Warner Bros. ako sú Barbie, Aquaman a Stratené kráľovstvo a Wonka a tiež originálnym obsahom HBO, kam patrí The Last of Us, The White Lotus, Euphoria, True Detective: Nočná krajina, Režim, Sympatizant, The Jinx – Part Two a pripravovanou novou komédiou The Franchise.

Do Maxu príde aj nový zoznam filmov Max Originals podľa populárnych subjektov Warner Bros Pictures vrátane filmov Tučniak a Vitajte v Derry (IT Stephena Kinga). V ponuke budú aj filmy z rozsiahlej knižnice WB vrátane série Harry Potter, Paddington, Matrix, Temný rytier, Joker a Pán prsteňov, ako aj obľúbené filmy fanúšikov, napríklad 90 Day Fiancé, Gold Rush a Fixer Upper od Discovery.

Športový doplnok prinesie fanúšikom rozsiahle spravodajstvo z hlavných medzinárodných a európskych športov vrátane všetkých tenisových Grand Slamov – Australian Open, Roland-Garros, The Championships, Wimbledon a US Open, troch cyklistických Grand Tours – Giro d’Italia, La Vuelta a España a Tour de France, okrem toho Tour de France Femmes, 24 hodín Le Mans a všetkých hlavných podujatí majstrovstiev sveta a svetového pohára v zimných športoch. Vysielacie práva sa však v jednotlivých krajinách môžu líšiť.

Max prinesie niekoľko typov predplatného 

Max bude ponúkať výber rôznych typov predplatného a športový doplnok, ktorý možno pridať k akémukoľvek základnému predplatnému. Úplné informácie o cenách budú oznámené v nasledujúcich týždňoch a budú sa líšiť v závislosti od krajiny.

Základný plán s reklamami:

Tento plán umožní používateľom využívať Max za nižšiu cenu a bude obsahovať reklamu.
Najskôr bude k dispozícii v deviatich európskych krajinách a potom sa rozšíri do ďalších.

 • Prvými krajinami, v ktorých bude dostupný plán Basic with Ads, sú Nórsko, Švédsko, Dánsko, Fínsko, Holandsko, Rumunsko, Poľsko, Francúzsko a Belgicko.
 • Používatelia budú môcť streamovať obsah na 2 zariadeniach súčasne.
 • Obsah bude k dispozícii v rozlíšení Full HD.
Prečítajte si tiež  Zdieľanie hesiel od Netflixu, HBO Max alebo Disney+ ako trestný čin? Podľa všetkého áno

Štandardný plán:

 • Používatelia môžu streamovať obsah na 2 zariadeniach súčasne.
 • Obsah bude k dispozícii v rozlíšení Full HD.
 • Tento plán umožní až 30 stiahnutí dostupného obsahu na sledovanie offline.

Prémiový plán:

 • Poskytuje najlepší spotrebiteľský zážitok.
 • Používatelia môžu streamovať obsah až na 4 zariadeniach súčasne.
 • Rozlíšenie Full HD alebo 4K a so zvukom Dolby Atmos (podľa dostupnosti).
 • Tento plán umožní až 100 stiahnutí dostupného obsahu na sledovanie offline. (Platia limity)

Športový doplnok:

 • Športový doplnok poskytne prenosy z najlepších športových podujatí vrátane tenisového Grand Slamu, cyklistických pretekov Grand Tours, 24 hodín Le Mans, priamych prenosov lineárnych sietí Eurosport 1 a Eurosport 2 a mnohých ďalších.
 • Zákazníci by si mali overiť dostupnosť práv vo svojich krajinách v miestnych zoznamoch.
 • Športový doplnok sa predáva ako doplnok k akémukoľvek základnému paušálu.
 • Používatelia môžu súčasne streamovať športový obsah na 2 zariadeniach (z dostupných streamov základného plánu).

Existujúci predplatitelia HBO Max budú môcť objavovať nové zážitky na Maxe, pričom si zachovajú svoje súčasné profily a históriu sledovania a budú pokračovať vo svojej ceste Maxom tam, kde skončili.

V niektorých prípadoch, v závislosti od zariadenia alebo operačného systému, bude aplikácia HBO Max automaticky aktualizovaná na aplikáciu Max. V iných prípadoch budú používatelia po otvorení aplikácie HBO Max vyzvaní, aby si stiahli novú aplikáciu Max, čo im umožní začať objavovať novú platformu len niekoľkými kliknutiami. Discovery+ a Eurosport premium SVOD predplatitelia budú včas informovaní o tom, ako si predplatiť Max.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.