Nie je to tak dávno, čo sme sa na našom webe venovali téme okamžitých platieb. Ide o extrémne populárnu službu, ktorú si zamilovali mnohí Slováci a aj napriek tomu ju dnes ponúkajú iba štyri banky. Piata by sa mohla pridať čoskoro, čo je skvelá správa. A aj keď sa to možno nezdá, okamžité platby podliehajú pravidelnej údržbe systémov a preto sa môže z času na čas stať, že sú pre zákazníkov nedostupné.

Aj tento článok vznikol vďaka e-shopu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné kryty pre váš iPhone ale aj iné Apple produkty. Vybavenie objednávky je veľmi rýchle a platiť môžete samozrejme aj cez Apple Pay (reklama)

Aby sme boli konkrétnejší, reč je o Tatra Banke, ktorá prostredníctvom svojej internetovej stránky informovala, že jej zákazníci by sa mali čoskoro pripraviť na dočasnú nedostupnosť systému okamžitých platieb. Dôvodom je práve plánovaná technická údržba.

Samotné okamžité platby nebudú k dispozícii počas dvoch dní no našťastie je odstávka naplánovaná na nočné hodiny, kedy je ich využívanie zo strany zákazníkov oveľa nižšie. Na odstávky by ste sa mali pripraviť v nasledujúcich dňoch:

  • 11.2.2023 v čase od 2:00 hod. do 07:00 hod.
  • 18.2.2023 v čase od 2:00 hod. do 07:00 hod.

Tatra Banka ďalej dodáva, že platby budú realizované ako štandardné SEPA platby. V praxi to znamená, že na účet príjemcu neprídu hneď ale bude to trvať do nasledujúceho pracovného dňa. Ak si však dáte pozor a uvedeným dátumom a časom sa vyhnete, nebudete nijako obmedzovaní.

Tatra Banka sa za spôsobený diskomfort ospravedlňuje.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Slovenská banka ohlásila výpadok služieb
Môže ťa zaujímať
- Reklama -